Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Stijn REINDERS

Name: Stijn Reinders
Gender: Male
Age Category: Junior E (2023/2024)
Club: Schaats Vereniging Utrecht, Utrecht
 
Graphs: 2023/2024 | Last 4 years
 
Results: Season 2020/2021
Season 2021/2022
Season 2022/2023
Season 2023/2024

Personal records:
222 meter28.70009/04/23Gent BELEaster Tournement 41st - Silver M for Masters
333 meter39.97323/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen Bokaal
500 meter57.46325/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award
777 meter1:33.67625/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award

Classifications in season 2023/2024:
29/07/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thJunior E
    Overall Ranking: 4th,   333 meter: 4th,   500 meter: 4th
29/07/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thMen Junior E
    Overall Ranking: 4th,   333 meter: 4th,   500 meter: 4th
30/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialMen Junior E
    Overall Ranking: 7th
20/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardMen Junior E
    Overall Ranking: 8th,   333 meter: 3rd,   333 meter: 7th,   500 meter(1): 4th,   500 meter(1): 8th,   500 meter(2): 5th,   500 meter(2): 3rd
20/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardJunior E + F
    Overall Ranking: 8th,   333 meter: 3rd,   333 meter: 7th,   500 meter(1): 4th,   500 meter(1): 8th,   500 meter(2): 5th,   500 meter(2): 3rd
18/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Divisie B
    Overall Ranking: 13th,   500 meter: 13th
25/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Divisie B
    Overall Ranking: 9th,   777 meter: 9th
21/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupDivisie B
    Overall Ranking: 15th,   500 meter: 15th
04/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Divisie B
    Overall Ranking: 8th,   777 meter: 8th
18/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupDivisie B
    Overall Ranking: 17th,   500 meter: 17th
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen EF
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen Junior-F
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen Junior-E
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500 meter: 4th,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   500m SF: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd,   777 meter: 3rd
20/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZJunior E
    333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd
20/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZJongens junior E
    333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd
20/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZMeisjes junior E
    333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   333 meter: 1st,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd,   500 meter: 2nd
23/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalJongens jun E
    333 meter: 8th

Results in season 2023/2024:
333 meter
39.97323/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalFinale, Groep 2 
40.19621/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardFinal, Group 2 
40.32505/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thQuarter Finals, Group 1 
40.3420/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZFinale, Groep 1 
40.58823/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalKwart Finales, Groep 1 
40.84101/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialFinal, Group 1 
40.84305/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thFinal, Group 2 
41.17401/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialSemi Final, Group 1 
41.50601/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialQuarter Finals, Group 1 
41.8920/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZHalve Finales, Groep 1 
42.52620/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
43.09120/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
46.34523/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalHalve Finales, Groep 1 
50.11205/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thSemi Final, Group 1 
 
500 meter
57.46325/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSuper Final, Group 1 
58.5904/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Quarter Finals, Group 1 
59.24024/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
59.38321/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
59.50521/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
59.8220/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZFinale, Groep 1 
1:00.12424/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
1:00.14604/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thSemi Final, Group 1 
1:00.26324/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 2Video
1:00.3120/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZFinale, Groep 1 
1:00.33025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Kwart Finales, Groep 1 
1:00.4404/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Semi Final, Group 1 
1:00.4521/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupSemi Final, Group 2 
1:00.4520/03/24Zoetermeer NEDClubkampioenschap YVZHalve Finales, Groep 1 
1:00.51620/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
1:00.60804/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thFinal, Group 2 
1:00.7521/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupQuarter Finals, Group 1 
1:00.7618/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupFinal, Group 4 
1:00.76530/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialSemi Final, Group 1 
1:01.40504/08/23Oberstdorf GEROberstdorf Shorttrack Summercamp 12thQuarter Finals, Group 1 
1:01.41230/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialQuarter Finals, Group 1 
1:01.42025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Halve Finales, Groep 1 
1:01.5918/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Semi Final, Group 2 
1:01.66720/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardFinal, Group 2 
1:01.79230/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialFinal, Group 2 
1:01.84320/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
1:02.1518/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupSemi Final, Group 2 
1:02.8218/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 5 - Sebra Sports CupQuarter Finals, Group 1 
1:03.2521/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupFinal, Group 3 
1:03.2618/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Quarter Finals, Group 1 
1:04.2218/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Final, Group 3 
1:20.28421/10/23Rostock GERHanse Cup - International Open - Golden Sun AwardFinal, Group 1 
 
777 meter
1:33.67625/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 1 
1:34.95225/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
1:38.02025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Finale, Groep 2 
1:39.48824/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
1:41.0404/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Final, Group 2 
 
2000 meter relay
3:35.31623/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalFinale, Groep 1 
(IHCL J1: Vincent Meulmeester, Rinze Onderwater, Stijn Reinders, Marijn Schouten)
3:46.37024/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
(YDS-STKG-IHCL: Menthe De Vriendt, Juliette Rayen, Stijn Reinders, Juup Straathof)
3:50.5204/02/24Alkmaar NEDRegional League NED West 4Final, Group 1 
(T8: Moreno Koutstaal, Stijn Reinders, Isis Van Etten, Bjorn Widlund)
3:55.0121/01/24Utrecht NEDRegional League NED West 3 - Sebra Sports CupFinal, Group 1 
(TEAM 7: Jitske Bennink, Quinten Kohler, Stijn Reinders, Bjorn Widlund)
4:03.5418/11/23Dordrecht NEDRegional League West 1Final, Group 1 
(DE-T9: Jitske Bennink, Stijn Reinders, Kayleigh Strunks, Bjorn Widlund)
4:03.71025/11/23Den Haag NEDRegional League West 2Finale, Groep 1 
(Team I: Vivienne Bodijn, Jesper Klijn, Stijn Reinders, Lotte Anna Werner)
P01/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialFinal, Group 1 
(IHC Leiden: Miel Juffermans, Stijn Reinders, Sam Scargo, Floris Schouten)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro
Skate-Tec
Impakt Sport
Bioracer