Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Athletes
This website is a service of PB-Event
 

Biographical data for:   Rinse KRAMER

Name: Rinse Kramer
Gender: Male
Age Category: Junior D (2023/2024)
Club: Shorttrack Club Thialf, Heerenveen
 
Graphs: 2023/2024 | Last 4 years
 
Results: Season 2021/2022
Season 2022/2023
Season 2023/2024

Personal records:
222 meter31.94110/02/22Heerenveen NEDRegiocompetitie Noord-Oost nr 2
333 meter40.05011/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6
500 meter56.59023/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen Bokaal
777 meter1:28.25425/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award
1000 meter1:57.40325/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun Award

Classifications in season 2023/2024:
30/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialMen Junior D
    Overall Ranking: 17th
21/10/23Groningen NEDAutumn TournamentBoys Junior D
    Overall Ranking: 9th,   500 meter: 11th,   777 meter: 8th
02/12/23Groningen NEDRegional League NED Noord-Oost 2DIV B
    Overall Ranking: 4th,   500 meter: 4th
09/12/23Enschede NEDRegional League NED Noord-Oost 3DIV B
    Overall Ranking: 3rd,   500 meter: 3rd
21/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 4DIVISIE A
    Overall Ranking: 20th,   777 meter: 20th
28/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 5DIVISIE B
    Overall Ranking: 8th,   500 meter: 8th
11/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6DIVISIE B
    500 meter: 14th
17/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionJongens Junior D
    Overall Ranking: 16th,   500 meter: 17th,   777 meter: 14th
24/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardMen Junior-D
    Overall Ranking: 13th,   500 meter: 16th,   777 meter: 14th,   1000 meter: 10th
23/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalJongens jun D
    500 meter: 14th
30/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardJunior D Men
    500 meter: 18th,   777 meter: 14th,   1000 m SF: 13th

Results in season 2023/2024:
333 meter
40.05011/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6Halve Finales, Groep 2 
40.36411/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6Finale, Groep 3 
40.93211/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6Kwart Finales, Groep 1 
 
500 meter
56.59023/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalHalve Finales, Groep 1 
56.59423/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalKwart Finales, Groep 1 
57.26628/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 5Kwart Finales, Groep 1 
57.30028/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 5Halve Finales, Groep 1 
57.5130/11/23Enschede NEDRegional League NED Noord-Oost 3Finale, Group 1 
57.66224/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
57.90423/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalFinale, Groep 3 
58.0502/12/23Groningen NEDRegional League NED Noord-Oost 2Halve Finales, Group 1 
58.5317/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionKwart Finales, Groep 1 
58.60324/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
58.8202/12/23Groningen NEDRegional League NED Noord-Oost 2Kwart Finales, Group 1 
58.95331/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardFinal, Group 4Video
59.1830/11/23Enschede NEDRegional League NED Noord-Oost 3Halve Finales, Group 1 
59.1921/10/23Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Group 3 
59.25324/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 4Video
59.2721/10/23Groningen NEDAutumn TournamentSemi Final, Group 2 
59.46130/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
59.48331/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
1:00.1430/11/23Enschede NEDRegional League NED Noord-Oost 3Kwart Finales, Group 1 
1:00.5617/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionHalve Finales, Groep 2 
1:01.11601/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialFinal, Group 4 
1:01.15101/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialSemi Final, Group 2 
1:01.3617/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 4 
1:01.59401/10/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialQuarter Finals, Group 1 
1:01.99528/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 5Finale, Groep 2 
1:10.4821/10/23Groningen NEDAutumn TournamentQuarter Finals, Group 1 
1:20.0502/12/23Groningen NEDRegional League NED Noord-Oost 2Finale, Group 1 
 
777 meter
1:28.25425/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSuper Final, Group 4 
1:30.22330/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardFinal, Group 3Video
1:30.57521/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 4Semi Final, Group 2 
1:31.33621/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 4Final, Group 4 
1:31.72930/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
1:32.14421/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 4Quarter Finals, Group 1 
1:32.16530/03/24Gent BELEaster Tournament 42nd - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
1:33.6021/10/23Groningen NEDAutumn TournamentFinal, Group 2 
1:36.3017/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 3 
1:38.58830/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialSemi Final, Group 2 
1:42.84530/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialQuarter Finals, Group 1 
1:45.02330/09/23Den Haag NEDLara van Ruijven MemorialFinal, Group 3 
 
1000 meter
1:57.40325/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 2 
2:00.19225/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardFinal, Group 3 
2:04.97124/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardQuarter Finals, Group 1 
 
2000 meter relay
3:46.1017/02/24Enschede NEDTwente Bokaal National Junior-DEF competitionFinale, Groep 1 
(SCTC: Timo Bouma, Rinse Kramer, Jurrian Kromkamp, Allard van der Ende)
3:48.55928/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 5Finale, Groep 1 
(SCT4: Rinse Kramer, Jurrian Kromkamp, Danique Stout, Miriam van Es)
3:54.21723/03/24Leiden NEDArie Ravensbergen BokaalFinale, Groep 1 
(SCT MIX2: Rinse Kramer, Danique Stout, Allard van der Ende, Doutzen Wierda)
3:59.02411/02/24Leeuwarden NEDRegional League Ned Noord-Oost 6Finale, Groep 1 
(SCT5: Idsart Hilarides, Rinse Kramer, Silke Meems, Allard van der Ende)
4:04.50424/02/24Hasselt BELSpeculaas Cup - Golden Sun AwardSemi Final, Group 1 
(NSV-SCT: Timo Bennink, Fedde Bennink, Jaume Berg, Rinse Kramer)
4:13.5530/11/23Enschede NEDRegional League NED Noord-Oost 3Finale, Group 1 
(SC Thialf Heerenveen 4: Fenna Bodewes, Timo Bouma, Idsart Hilarides, Rinse Kramer)
P02/12/23Groningen NEDRegional League NED Noord-Oost 2Finale, Group 1 
(SC Thialf Heerenveen 4: Rinse Kramer, Gerianne Kromkamp, Norah van Elst, Veerle Zunnebeld)
YC21/01/24Heerenveen NEDRegional League NED Noord-Oost 4Final, Group 1 
(SCT4: Rinse Kramer, Jurrian Kromkamp, Tirza Stojanovski)
 

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton
Skate-Tec
Web-TV
Kilimanjaro
Sebra Sports
Engo
Bioracer