Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EASTER TOURNEMENT 28TH - GOLDEN SUN AWARD - Gent, Belgium - 22-23 March 2008

Overall Classification Girls Junior E/F
RankNameAffil
1. Aurélie MONVOISIN  USF
2. Mandy SIJTZEMA  SCT
3. Marie DROUET  CVGH
4. Tessa PEERBOLTE  TRL
5. Hanne DESMET  IRTA
6. Jasmina VOSTÉ  BSC
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior F
RankNameAffil
1. Tjerk DE BOER  TRL
2. Quentin FERCOQ  CVGH
3. Cyprien VACHERON  CNPV
4. Mattys SENG  USF
5. Jérémy BELLINA  ASMV
6. Riwan DAOUDI  USF
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior E
RankNameAffil
1. Jens ALMEY  YES
2. Rino VANHOOREN  BSC
3. Kyle AERENS  YES
4. Stijn DESMET  IRTA
5. Clément FLORAC  USF
6. Jelle DE BOER  TRL
Overall Classification
333 meter | 222 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Girls Junior D
RankNameAffil
1. Suzanne DE CLEER  BSC
2. Anaïs DOGIMONT  CVGH
3. Jessy KAUFFMAN  HVHW
4. Martzen DE BOER  TRL
5. Manon DE BOER  TRL
6. Jaimy VAN HASSEL  HVHW
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior D
RankNameAffil
1. Gert-Jan GOEMINNE  IRTA
2. Dennis KRUYSWIJK  HVHW
3. Dylan HOOGERWERF  HVHW
4. Yann CARDIET  ASMV
5. Jakob DEWAGTERE  STKG
6. Paul BEAUCHAMP  CVGH
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Girls Junior C
RankNameAffil
1. Lara VAN RUIJVEN  HVHW
2. Catherine ALEXANDER  YDS
3. Lois KLOOR  HVHW
4. Manon VAN HOEVEN  SVU
5. Hanne ZMIERCZAK  STKG
6. Miranda SLOOTWEG  IHCL
Overall Classification
500 meter | 500 meter (2) | 1000 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior C
RankNameAffil
1. Itzhak DE LAAT  TRL
2. Dimitri HAMEL  CVGH
3. Adwin SNELLINK  HVHW
4. Mike SCHEPERS  HVHW
5. Claudio MILICI  MSC
6. Jaap SCHUURMANS  SVU
Overall Classification
500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Girls Junior A/B
RankNameAffil
1. Saskia VAN HOEVEN  SVU
2. Hanne VAN HIJFTE  STKG
3. Stacy DOGIMONT  CVGH
4. Liduina VERBEEK  HVHW
5. Elien ALMEY  STKG
6. Stephanie DOLFING  HVHW
Overall Classification
500 meter | 1000 meter | 500 meter (2) | 1500 meter
 
 
Overall Classification Boys Junior A/B
RankNameAffil
1. Sébastien LEPAPE  CVGH
2. Timothy DEWISPELAERE  STKG
3. Jan Ebele VAN DER REE  HVHW
4. Christiaan BÖKKERINK  GO
5. Robin VAN STEEN  STKG
6. Maarten SLEMBROUCK  STKG
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Engo
Skate-Tec
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports