Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
REIMS STARCLASS - Reims, France - 14-16 November 2008

Overall Classification Ladies Junior D
RankNameAffil
1. Asia ANTONIOLI  BOR
2. Gloria MALFATTI  SCP
3. Danielle KHAN  MIRC
4. Carlotta BERGER  ETR
5. Antonia GIESE  ETR
6. Oriana PALLAORO  SCP
Overall Classification
800 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior D
RankNameAffil
1. Milan GRUGNI  AGO
2. Leon KAUFMANN-LUDWIG  SLI
3. Markus GRAF  SLI
4. Dylan HOOGERWERF  HVHW
5. Marco GIORDANO  BOR
6. Mylan ELZINK  GO
Overall Classification
800 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Arianna VALCEPINA  BOR
2. Ylenia TOTA  ITT
3. Catherine ALEXANDER  YDS
4. Janine ROSSER  ETR
5. Laura DEL PISTOIA  BOR
6. Alessandra CROTTI  MSC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Mathias VOSTÉ  BSC
2. Stefano GIORDANO  BOR
3. Cristian BIANCHI  AGO
4. Pietro DE LORENZIS  AGO
5. Billy SIMMS  MIRC
6. Francesco BRUZZO  MSC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Josephine MESCHNIK  BOR
2. Elena VIVIANI  BOR
3. Francesca COMPAGNONI  BOR
4. Lara VAN RUIJVEN  HVHW
5. Hanne VAN HIJFTE  STKG
6. Nathalie PRESCHER  ETR
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Sébastien LEPAPE  CVGH
2. Timothy DEWISPELAERE  STKG
3. Matteo MARTINI  AGO
4. Thibaut CROLET  OGCA
5. Francesco PALLA  AEV
6. Peter ANDERL  MERC
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Ladies StarClass/Jun.A
RankNameAffil
1. Yara VAN KERKHOF  IJVZ
2. Hilda WIJNJA  SCT
3. Henriette SCHUMACHER  ETR
4. Jennifer SOLITO  CGALE
5. Elodie KOUACHI  RPV
6. Rosalie HUISMAN  IJVZ
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Stéphane PÉRIER  ASMB
2. Koen HAKKENBERG  IJVZ
3. Davide VISCARDI  AGO
4. Jeroen SONNEVELD  IJA
5. Paolo BRUZZO  MSC
6. Jan Ebele VAN DER REE  HVHW
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 meter
 
 
Overall Classification Men StarClass
RankNameAffil
1. Jean Charles MATTEI  RPV
2. Tommaso DOTTI  AGO
3. Hannes KRÖGER  ETR
4. Benjamin MACÉ  ASM
5. James ELLIS  MIRC
6. Arno JASPERS  IRTA
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
Sebra Sports
Customboots.de
pb-event
Hunter
Evoskates
SpeedSkatingShop