Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 4 - Bialystok, Poland - 6-7 December 2014
Heats 1000 meter Ladies
4 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 8 skaters)
Race 180, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Agnieszka TAWREL
JUV
2:00.431
Q
2.
2
87
Dorota KISIELEWSKA
ORZEL
2:00.578
3.
3
41
Julia MATUK
JUV
2:01.102
4.
4
105
Monika DAWIDOWICZ
STOCZ
2:12.638
Race 181, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
106
Monika GRZADKOWSKA
STOCZ
1:46.580
Q
2.
2
40
Patrycja MARKIEWICZ
JUV
1:46.785
3.
3
39
Kamila KARCZYNSKA
JUV
1:50.436
4.
4
16
Klaudia GAJDA
BLYSD
2:58.977
Race 182, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Magdalena WARAKOMSKA
JUV
1:48.131
Q
2.
2
43
Karolina MILKOWSKA
JUV
1:48.597
3.
3
76
Andzelika MICCOLI
MOSIR
1:48.662
4.
4
38
Agnieszka GRECKA
JUV
1:48.747
5.
5
36
Julia BORYSZEWSKA
JUV
1:53.026
Race 183, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
42
Nikola MAZUR
JUV
1:54.608
Q
2.
2
189
Paulina JANOWIAK
WMKS
1:56.777
3.
3
37
Adrianna CIWONIUK
JUV
1:58.532
4
88
Weronika SUROWIEC
ORZEL
DNS
Semi Final 1000 meter Ladies
2 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 4 skaters)
Race 201, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
44
Agnieszka TAWREL
JUV
1:47.236
Q
2.
2
106
Monika GRZADKOWSKA
STOCZ
1:47.247
3.
3
87
Dorota KISIELEWSKA
ORZEL
1:47.332
4.
4
43
Karolina MILKOWSKA
JUV
1:53.248
Race 202, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Magdalena WARAKOMSKA
JUV
1:44.017
Q
2.
2
40
Patrycja MARKIEWICZ
JUV
1:45.671
3.
3
189
Paulina JANOWIAK
WMKS
2:02.412
4.
4
42
Nikola MAZUR
JUV
2:03.054
Final 1000 meter Ladies
Race 211, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
45
Magdalena WARAKOMSKA
JUV
1:43.087
34
2.
2
44
Agnieszka TAWREL
JUV
1:43.252
21
3.
3
40
Patrycja MARKIEWICZ
JUV
1:43.429
13
4.
4
106
Monika GRZADKOWSKA
STOCZ
1:44.862
8
Distance Classification 1000 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
45
Magdalena WARAKOMSKA
JUV
1
34
1|1|1
1:43.087
2.
44
Agnieszka TAWREL
JUV
2
21
1|1|2
1:43.252
3.
40
Patrycja MARKIEWICZ
JUV
3
13
2|2|3
1:43.429
4.
106
Monika GRZADKOWSKA
STOCZ
4
8
1|2|4
1:44.862
Semi Final, Group 1
5.
87
Dorota KISIELEWSKA
ORZEL
3
2|3
1:47.332
6.
189
Paulina JANOWIAK
WMKS
3
2|3
1:56.777
7.
42
Nikola MAZUR
JUV
4
1|4
1:54.608
8.
43
Karolina MILKOWSKA
JUV
4
2|4
1:48.597
Heats, Group 1
9.
76
Andzelika MICCOLI
MOSIR
3
3
1:48.662
10.
39
Kamila KARCZYNSKA
JUV
3
3
1:50.436
11.
37
Adrianna CIWONIUK
JUV
3
3
1:58.532
12.
41
Julia MATUK
JUV
3
3
2:01.102
13.
38
Agnieszka GRECKA
JUV
4
4
1:48.747
14.
105
Monika DAWIDOWICZ
STOCZ
4
4
2:12.638
15.
16
Klaudia GAJDA
BLYSD
4
4
2:58.977
16.
36
Julia BORYSZEWSKA
JUV
5
5
1:53.026
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters