Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 3 - Tver, Russia - 15-17 November 2019
Quarter Finals 500 meter Men
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 105, Group 2 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
6
Egor POKALO
RUS
42.48
Q
2.
2
30
Daniil PISKUNOV
RUS
43.08
Q
3.
3
50
Mikhail KUZNETSOV
RUS
43.33
4.
4
31
Denis ZHIZHIKIN
RUS
43.42
5.
5
54
Dzhonatan ROSHCHEKTAEV
RUS
43.69
Race 106, Group 2 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
Aleksandr KATIN
RUS
43.07
Q
2.
2
46
Kirill VINOKUROV
RUS
43.16
Q
3.
3
47
Dmitrii SITKIN
RUS
43.98
4.
4
45
Ilnur KAMALOV
RUS
-
5
58
Dimitriy KOVALEV
RUS
P
Race 107, Group 2 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
17
Mikhail RAKITIN
RUS
42.29
Q
2.
2
39
Denis POPTCHUK
RUS
42.35
Q
3.
3
10
Denis NIKITIN
RUS
42.54
4.
4
15
Alexandr SAMUSENKO
RUS
42.96
5.
5
4
Maxim MOROZOV
RUS
-
Race 108, Group 2 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
43.07
Q
2.
2
64
Aleksandr IGNATIEV
RUS
43.29
Q
3.
3
2
Sergey VOYNOV
RUS
43.55
4.
4
19
Kirill KUZMIN
RUS
43.88
5
18
Fiodor DORKIN
RUS
P
4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
Race 117, Group 1 (1 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
13
Daniil ZASOSOV
RUS
41.22
Q
2.
2
67
Nikita ZOLOTKOV
RUS
41.40
Q
3.
3
44
Nil KABIROV
RUS
42.89
ADV
4.
4
3
Aleksey TALALAY
RUS
45.84
5
37
Ivan ARTEMOV
RUS
P
Race 118, Group 1 (2 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
29
Valeriy FOMIN
RUS
41.34
Q
2.
2
52
Viacheslav KARPOV
RUS
41.63
Q
3.
3
20
Pavel KONITCHEV
RUS
42.20
4.
4
68
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
-
5.
5
14
Pavel EVDOKIMOV
RUS
-
Race 119, Group 1 (3 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
12
Artem DENISOV
RUS
41.72
Q
2.
2
62
Yaroslav ZAIKIN
RUS
41.85
Q
3.
3
61
Nikolai PINTCHUK
RUS
41.95
4.
4
17
Mikhail RAKITIN
RUS
42.97
5
66
Dmitrii DOKOLIN
RUS
P
Race 120, Group 1 (4 of 4)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Vladimir BALBEKOV
RUS
41.82
Q
2.
2
36
Pavel MEDVEDEV
RUS
42.01
Q
3.
3
6
Egor POKALO
RUS
42.20
4.
4
5
Aleksey SIMAKIN
RUS
46.27
ADV
5
35
Andrej KOSOROTOV
RUS
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters