Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 5 (BAS) - DANISH INTERNATIONAL - Odense, Denmark - 7-9 January 2011

Overall Classification Men Junior A
RankNameAffil
1. Josh CHEETHAM  NIRC
2. Adwin SNELLINK  HVHW
3. Federico SALZANI  MSC
4. Thomas MELINE  ASMB
5. Sam VANSPEYBROECK  STKG
6. Bas BOELSMA  DKIJV
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 500(2) m | 1000 meter | 1000(2) m
 
 
Overall Classification Ladies Junior A
RankNameAffil
1. Lois KLOOR  HVHW
2. Lara VAN RUIJVEN  HVHW
3. Monika HELLER  ECK
4. Nathalie PRESCHER  ETR
5. Maria SCHULZE  EVD
6. Tineke GROENEVELD  HVHW
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 500(2) m | 1000 meter | 1000(2) m
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Tifany HUOT MARCHAND  ASMB
2. Catherine ALEXANDER  YDS
3. Ilaria SAVORETTO  ITT
4. Manon VAN HOEVEN  SVU
5. Lexane SIRAC  OGCA
6. Manon DE BOER  TRL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies StarClass+Senior
RankNameAffil
1. Hilda WIJNJA  SCT
2. Elodie KOUACHI  RPV
3. Gemma COOPER  NIRC
4. Rianne DE VRIES  SCT
5. Lisa TERPSTRA  SVU
Overall Classification
1500 meter | 1500(2) m | 500 meter | 500(2) m | 500(3) m | 1000 meter | 1000(2) m | 1000(3) m
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Mathias VOST╔  BSC
2. Andrea CASSINELLI  ITT
3. Christoph SCHUBERT  EVD
4. Triston ADAMS  NIRC
5. Mark PRINSEN  SCT
6. Joris PEPERKAMP  GO
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men StarClass+Senior
RankNameAffil
1. Koen HAKKENBERG  IJVZ
2. Jeroen SONNEVELD  IJA
3. Jan Ebele VAN DER REE  HVHW
4. Bj÷rn POSTMA  SVU
5. Jorrit OOSTEN  GO
6. Paul WORTH  NIRC
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Mapleskate
SpeedSkatingShop
Hunter
pb-event
Customboots.de
Sebra Sports