Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SAMSUNG ISU WORLD CUP - Kolomna, Russia - 14-17 November 2013
 
Pre-Preliminaries 1000 m Ladies
  16 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Preliminaries, total 44 skaters)
 Race 115     (1 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.81 Tatiana BORODULINA  RUS1:36.817Q
2.51 Martina VALCEPINA  ITA1:36.921Q
3.29 Tifany HUOT MARCHAND  FRA1:37.020q
4.7 Volha TALAYEVA  BLR1:37.460
 Race 116     (2 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.20 WANG Meng  CHN1:35.383Q
2.48 Elena VIVIANI  ITA1:35.571Q
3.58 Inna SIMONOVA  KAZ1:35.630q
4.12 Raia ZAHARIEVA  BUL1:39.516
 Race 117     (3 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Jessica HEWITT  CAN1:36.904Q
2.83 Olga BELYAKOVA  RUS1:37.002Q
3.89 Olena KORINCHUK  UKR1:38.616 
4.79 Tünde BALÁZS  ROU1:40.449
 Race 118     (4 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.33 Elise CHRISTIE  GBR1:32.487Q
2.96 Jessica KOOREMAN-SMITH  USA1:32.680Q
3.74 Patrycja MALISZEWSKA  POL1:34.362q
4.8 Zornica PENCHEVA  BUL1:35.341
 Race 119     (5 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.69 Yara VAN KERKHOF  NED1:35.491Q
2.67 Agne SEREIKAITE  LTU1:35.600Q
3.77 Marta WÓJCIK  POL1:36.043q
4.66 Evita KRIEVANE  LAT1:37.927
 Race 120     (6 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.53 Yui SAKAI  JPN1:33.857Q
2.42 HEIDUM Bernadett  HUN1:33.923Q
3.78 Katalin KRISTO  ROU1:37.106q
4.34 Tina GRASSOW  GER-    
 Race 121     (7 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 LI Jianrou  CHN1:35.872Q
2.3 Veronika WINDISCH  AUT1:36.535Q
3.59 Kseniya MOTOVA  KAZ1:36.880q
4.91 Mariya DOLGOPOLOVA  UKR1:44.685
 Race 122     (8 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.17 Valerie MALTAIS  CAN1:34.302Q
2.27 Véronique PIERRON  FRA1:34.475Q
3.31 Charlotte GILMARTIN  GBR1:35.432q
4.88 Ranya EZZI  SWE1:35.517
 Race 123     (9 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.62 KIM A Lang  KOR1:33.337Q
2.84 Valeriya REZNIK  RUS1:33.973Q
3.10 Katrin MANOILOVA  BUL1:34.624q
4.40 KESZLER Andrea  HUN1:35.043
 Race 124     (10 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.68 Jorien TER MORS  NED1:34.532Q
2.98 Alyson DUDEK  USA1:34.628Q
3.75 Paula BZURA  POL1:34.778q
4.39 Xinyue WANG  HKG1:38.104
 Race 125     (11 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 ZHOU Yang  CHN1:32.251Q
2.25 Katerina NOVOTNA  CZE1:33.072Q
3.35 Anna SEIDEL  GER1:33.073q
4.6 Vera ANTANENKA  BLR1:33.189
 Race 126     (12 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.93 Emily SCOTT  USA1:34.179Q
2.55 Ayuko ITO  JPN1:34.405Q
3.90 Sofiia VLASOVA  UKR1:35.930q
4.60 Dariya VOLOKITINA  KAZ1:35.980
 Race 127     (13 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.61 PARK Seung-Hi  KOR1:35.240Q
2.57 Biba SAKURAI  JPN1:35.876Q
3.1 Alix-Myra ANDERSON  AUS1:36.946q
4.80 Sherry Lea STUTHRIDGE  RSA1:50.340
 Race 128     (14 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.63 SHIM Suk Hee  KOR1:38.749Q
2.2 Deanna LOCKETT  AUS1:38.995Q
3.43 KONYA Zsofia  HUN1:39.149 
4.87 Tatiana BODOVA  SVK1:39.630
 Race 129     (15 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.49 Arianna FONTANA  ITA1:38.875Q
2.70 Rianne DE VRIES  NED1:38.953Q
3.30 Alex STANLEY  GBR1:40.092 
4.26 Ainara EQUISOAIN  ESP1:40.440
 Race 130     (16 of 16)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Marianne ST-GELAIS  CAN1:37.070Q
2.38 Bianca WALTER  GER1:37.179Q
3.86 Alica PORUBSKA  SVK1:38.969 
4.28 Aurélie MONVOISIN  FRA-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Kilimanjaro
Engo
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Eraton Race Timers