Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
EASTER TOURNEMENT 30TH - GOLDEN SUN AWARD - Gent, Belgium - 3-4 April 2010
Final 333 meter Boys Junior D
Race 176, Group 8 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
28
Bob KISS
STKG
39.769
2.
5
71
Max VOULON
STB
40.203
3.
2
56
Marwin TALSMA
SCT
42.734
4.
1
36
Ivan RADEVIC
MERC
43.552
5.
3
81
Patrick OMVLEE
GO
45.825
Race 177, Group 7 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
101
Clément FLORAC
USF
39.221
2.
2
6
Thomas VOSTÉ
BSC
39.358
3.
3
108
Manu DE VUYST
YES
41.716
4.
4
80
Stef ROMARCK
GO
42.727
Race 178, Group 6 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Marco BONFANTI
SES
39.696
2.
2
30
Bavo COREMANS
STKG
40.058
3.
3
7
Scotty PECCEU
BSC
41.016
4.
4
11
Kay HUISMAN
HVHW
41.050
Race 179, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
87
Francesco LUPI
SES
37.911
2.
1
95
Jelle DE BOER
TRL
38.539
3.
2
79
Tijmen STEUNENBERG
GO
39.131
4.
3
4
Jimmy INGRAM
ALD
1:20.046
Race 180, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Darius LUKASZCZYK
NIRC
37.139
2.
4
29
Sven JOOS
STKG
37.668
3.
2
35
Fabian WEBER
MERC
37.849
4.
3
21
Sol VINKEN
ASCJE
37.929
Race 181, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
78
Jan Douwe JANSEN
GO
36.378
2.
3
2
Aydin DJEMAL
ALD
36.452
3.
2
20
Stijn DESMET
IRTA
36.598
4.
4
94
Siebren TIEMERSMA
TRL
36.786
Race 182, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Stefan PRINSEN
SCT
36.023
2.
2
93
Bram DE JONG
TRL
36.300
3.
3
63
Ward PÉTRÉ
YDS
36.517
4.
4
3
Anthony CAST
ALD
36.746
Race 183, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Surendra VILLA
SES
34.439
34
2.
2
40
Jens ALMEY
YES
34.599
21
3.
3
52
Jack BURROWS
NIRC
35.142
13
4.
4
27
Kyle AERENS
STKG
35.423
8
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters