Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP - FINAL - Ufa, Russia - 14-16 February 2020
Heats 1500 meter Men
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
Race 8, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
58
Artem DENISOV
RUS
2:32.060
Q
2.
2
67
Valeriy FOMIN
RUS
2:33.300
Q
3.
3
54
Egor POKALO
RUS
2:34.880
4.
4
51
Aleksei KHODUS
RUS
2:35.090
5.
5
69
Pavel MEDVEDEV
RUS
2:37.310
6.
6
74
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
2:43.270
Race 9, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
85
Artem KOZLOV
RUS
2:38.040
Q
2.
2
55
Maxim MOROZOV
RUS
2:38.850
Q
3.
3
87
Nikita BARTASCHUK
RUS
2:39.250
4.
4
92
Lim KABIROV
RUS
2:39.400
5.
5
62
Mikhail RAKITIN
RUS
2:39.590
6.
6
82
Danila VOLKOV
RUS
2:40.690
Race 10, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Daniil ZASOSOV
RUS
2:26.770
Q
2.
2
88
Nil KABIROV
RUS
2:27.450
Q
3.
3
78
Aleksandr KATIN
RUS
2:27.720
4.
4
57
Petr STOLYAROV
RUS
2:29.260
5.
5
93
Ilnar ABRAROV
RUS
2:33.370
Race 11, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
70
Ivan ARTEMOV
RUS
2:32.300
Q
2.
2
91
Gleb LIZHIN
RUS
2:32.960
Q
3.
3
73
Kirill VINOKUROV
RUS
2:33.100
4.
4
63
Fiodor DORKIN
RUS
2:38.510
5.
5
83
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
-
ADV
6.
6
65
Kirill KUZMIN
RUS
-
Race 12, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
60
Pavel EVDOKIMOV
RUS
2:34.120
Q
2.
2
76
Mikhail KUZNETSOV
RUS
2:34.340
Q
3.
3
52
Aleksey SIMAKIN
RUS
2:34.640
4.
4
79
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
2:37.140
5.
5
71
Pavel GUBAYDULLIN
RUS
2:41.430
6.
6
72
Denis SMIRNOV
RUS
-
Race 13, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
64
Pavel KONITCHEV
RUS
2:51.010
Q
2.
2
68
Andrej KOSOROTOV
RUS
2:51.280
Q
3.
3
66
Danil SERKEZ
RUS
2:54.200
4.
4
53
Sergey VOYNOV
RUS
3:03.020
ADV
5.
5
90
Askar ABRAKHIMOV
RUS
-
ADV
Race 14, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
86
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:25.370
Q
2.
2
56
Denis NIKITIN
RUS
2:26.410
Q
3.
3
80
Anton BOGDANOV
RUS
2:27.800
4.
4
61
Alexandr SAMUSENKO
RUS
2:29.000
5.
5
89
Ilnur KAMALOV
RUS
2:34.920
6.
6
75
Mikhail NOVOZILOV
RUS
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters