Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUS - Kolomna, Russia - 21-23 December 2020
 
Heats 500 meter Men
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quater Final, total 20 skaters)
 Race 23, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Konstantin IVLIEV  RUS41.363Q
2.29 Artem DENISOV  RUS42.557Q
3.336 Daniil NIKOLAYEV  RUS42.808 
4.428 Dimitriy KOVALEV  RUS45.293
5.527 Valentin KOBIZEV  RUS56.083
 Race 24, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Vladimir BALBEKOV  RUS41.774Q
2.212 Mikhail RAKITIN  RUS42.517Q
3.36 Aleksey SIMAKIN  RUS42.528
4.438 Nikolai TOPTIGIN  RUS43.124
5.520 Nil KABIROV  RUS1:08.879
 Race 25, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Semen ELISTRATOV  RUS41.291Q
2.217 Andrej KOSOROTOV  RUS42.007Q
3.337 Nikita NIKOLAYEV  RUS42.190
4.426 Maxim SHEVELEV  RUS42.463
5.529 Anton BOGDANOV  RUS44.139
 Race 26, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 Pavel SITNIKOV  RUS41.723Q
2.213 Pavel KONITCHEV  RUS41.793Q
3.34 Denis AYRAPETYAN  RUS42.075
4.435 Nikita ZOLOTKOV  RUS42.233
5.523 Mikhail KUZNETSOV  RUS44.086
 Race 27, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 Sergei MILOVANOV  RUS42.609Q
2.210 Daniil KRASNOKUTSKIY  RUS42.645Q
3.32 Anton VORONIN  RUS43.023 
4.415 Vitaliy RYBAK  RUS43.267
5.531 Iliya GUSEV  RUS1:03.785
 Race 28, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.132 Daniil EIBOG  RUS41.580Q
2.21 Artem KOZLOV  RUS41.661Q
3.311 Daniil ZASOSOV  RUS42.040
4.418 Pavel MEDVEDEV  RUS42.500
5.57 Maxim MOROZOV  RUS-    
 Race 29, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Viacheslav KARPOV  RUS43.272Q
2.219 Ivan ARTEMOV  RUS43.692Q
3.38 Denis NIKITIN  RUS43.698 
4.433 Denis ORS  RUS-    
 Race 30, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 Nikolai PINTCHUK  RUS42.587Q
2.214 Valeriy FOMIN  RUS42.785Q
3.334 Vladimir MOSKVITSEV  RUS42.896 
4.424 Aleksandr KATIN  RUS43.020


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo
Bioracer
Sebra Sports