Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS 1 (BAS) - Milano, Italy - 8-10 October 2010
 
Final 500 meter Men Junior B
 Race 98, Group 9     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2102 Arjan KRAMER  TRL48.280 
2.376 Nicholas LYNCH  NIRC50.303
3.112 Joey ASSER  ASCJE50.374
 Race 99, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.321 Eugenio SECCHI  BOR49.796 
2.275 Callum MOSS  NIRC49.918
3.169 Matteo BEDOGNI  MSC1:07.683
494 Davy BALCAEN  STKGP
 Race 100, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.25 Pietro DE LORENZIS  AGO47.458 
2.379 Andrea TESCARI  SCP47.787
3.499 Jaap SCHUURMANS  SVU47.801
4.152 Dennis KUNNE  IHCL1:19.586
 Race 101, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.250 Bart SCHEPERS  HVHW48.722 
2.4105 Andries BOTS  YDS49.039
3.333 Thibaut JEANNE  CVGH49.638
4.132 Florian VALLIN  CVGH1:37.318
 Race 102, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Billy SIMMS  MIRC46.148 
2.2110 Corentin CATOIRE  RPV46.321
3.337 Dominik ELSTNER  EVD48.060
4.467 Lorenzo CONTI  MSC48.164
 Race 103, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.220 Massimo GURINI  BOR47.327 
2.138 Oliver KNÜPFER  EVD47.375
3.455 René DE GROOT  IJA48.068
4.380 Michele MALFATTI  SCP48.251
 Race 104, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.460 Andrea CASSINELLI  ITT45.858 
2.243 Mirco SCHLIMPERT  EVD45.979
3.131 Paul BEAUCHAMP  CVGH46.214
4.390 Alexander DYK-STRÖMBERG  SKS46.725
 Race 105, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.166 Francesco BRUZZO  MSC47.432 
2.219 Tomas GIACOMELLI  BOR47.626
3.368 Claudio MILICI  MSC48.074
 Race 106, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 Alexis YANG  USF44.85534 
2.342 Christoph SCHUBERT  EVD44.93621
3.285 Mark PRINSEN  SCT45.06013
4.486 Dennis VISSER  SCT47.5158
574 Triston ADAMS  NIRCP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Engo
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Sebra Sports