Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OPENING GAMES - Turnhout, Belgium - 8 October 2016
Heats 1000 meter Veteran Ladies+Men
Race 29, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
14
Geert DEJONGE
BSC
1:48.856
2.
5
144
Martjn PROOST
TNT
1:57.726
3.
2
137
Theodoor GIJSBERS
SVU
1:58.766
4.
3
140
Everlien DE GRAAF
SVU
2:16.024
5.
1
81
Annelieke JANSEN
NSV
2:16.082
Race 30, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
3
64
Gundi PAWASSERAT
MERC
1:55.558
2.
1
136
Jacob VAN DEN BOSCH
SVU
1:55.830
3.
5
90
Keith WRIGHT
SHF
1:55.956
4.
4
139
Martijn DE JAGER
SVU
1:57.242
5.
2
88
Delphine DUPUIS
RPV
2:13.478
Race 31, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
3
Matt ROWE
ALD
1:51.178
2.
5
143
Vincent VAN WERSCH
TNT
1:52.766
3.
2
138
Ardon VAN DEN OUTENAAR
SVU
1:55.162
4.
3
163
Susanne KAMPP
ODS
2:29.360
5.
4
141
Gerlinde PAAS
SVU
2:34.558
Final 1000 meter Veteran Ladies+Men
Race 65, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
88
Delphine DUPUIS
RPV
2:09.222
5
2.
3
81
Annelieke JANSEN
NSV
2:14.076
3
3.
2
140
Everlien DE GRAAF
SVU
2:15.086
2
4.
4
163
Susanne KAMPP
ODS
2:27.250
1
5.
5
141
Gerlinde PAAS
SVU
2:32.258
Race 66, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
90
Keith WRIGHT
SHF
1:55.752
15
2.
1
136
Jacob VAN DEN BOSCH
SVU
1:55.838
13
3.
3
139
Martijn DE JAGER
SVU
1:56.734
12
4.
4
144
Martjn PROOST
TNT
1:57.863
11
5
137
Theodoor GIJSBERS
SVU
P
5
Race 67, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
14
Geert DEJONGE
BSC
1:56.313
25
2.
3
143
Vincent VAN WERSCH
TNT
1:58.365
23
3.
5
64
Gundi PAWASSERAT
MERC
1:59.754
22
4.
4
138
Ardon VAN DEN OUTENAAR
SVU
2:00.094
21
2
3
Matt ROWE
ALD
P
15
Distance Classification 1000 meter Veteran Ladies+Men
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
14
Geert DEJONGE
BSC
1
25
1|1
1:48.856
2.
143
Vincent VAN WERSCH
TNT
2
23
2|2
1:52.766
3.
64
Gundi PAWASSERAT
MERC
3
22
1|3
1:55.558
4.
138
Ardon VAN DEN OUTENAAR
SVU
4
21
3|4
1:55.162
5.
3
Matt ROWE
ALD
P
15
1|P
1:51.178
Final, Group 2
6.
90
Keith WRIGHT
SHF
1
15
3|1
1:55.752
7.
136
Jacob VAN DEN BOSCH
SVU
2
13
2|2
1:55.830
8.
139
Martijn DE JAGER
SVU
3
12
4|3
1:56.734
9.
144
Martjn PROOST
TNT
4
11
2|4
1:57.726
10.
137
Theodoor GIJSBERS
SVU
P
5
3|P
1:58.766
Final, Group 3
11.
88
Delphine DUPUIS
RPV
1
5
5|1
2:09.222
12.
81
Annelieke JANSEN
NSV
2
3
5|2
2:14.076
13.
140
Everlien DE GRAAF
SVU
3
2
4|3
2:15.086
14.
163
Susanne KAMPP
ODS
4
1
4|4
2:27.250
15.
141
Gerlinde PAAS
SVU
5
5|5
2:32.258
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters