Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ALPE ADRIA TROPHY FINAL - Celje, Slovenia - 1-2 April 2017
Heats 1000 meter Junior D Boys
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 11, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
122
Jakub FENUS
ELBA
1:51.025
Q
2.
2
4
Tobias WOLF
AUT
1:51.099
3.
3
137
Bartolomej GINA
PRE
1:55.365
4.
4
97
SZILAGYI Abel
TKKSE
1:55.893
5.
5
69
ZHANG Yu Jie Dominik
MTK
2:02.363
6.
6
66
GYORY Mark
MTK
2:04.065
Race 12, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
TACZMAN Mate
JSE
1:55.235
Q
2.
2
123
Jakub SAFKO
ELBA
1:55.391
3.
3
70
ZOLYOMI Laszlo
MTK
1:59.585
4.
4
28
Jan KOVACIC
CRO
2:00.079
5.
5
67
KRAUSZ Armin
MTK
2:01.825
6.
6
8
Ermin RASCIC
BOSNA
-
Race 13, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
SZARVASI Peter
MTK
1:59.910
Q
2.
2
65
CSIZMADIA Mark
MTK
2:00.124
3.
3
96
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
2:02.904
4.
4
27
Matija HORVAT
CRO
2:04.338
5.
5
7
Pierre BENETT
BOSNA
2:12.092
Final 1000 meter Junior D Boys
Race 33, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
97
SZILAGYI Abel
TKKSE
1:56.370
2.
2
27
Matija HORVAT
CRO
1:57.938
3.
3
70
ZOLYOMI Laszlo
MTK
2:00.020
4.
4
96
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
2:01.650
5.
5
28
Jan KOVACIC
CRO
2:04.400
6.
6
137
Bartolomej GINA
PRE
2:08.070
Race 34, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
68
SZARVASI Peter
MTK
1:49.869
34
2.
2
122
Jakub FENUS
ELBA
1:50.557
21
3.
3
4
Tobias WOLF
AUT
1:50.685
13
4.
4
53
TACZMAN Mate
JSE
1:52.289
8
5.
5
123
Jakub SAFKO
ELBA
1:58.589
5
6.
6
65
CSIZMADIA Mark
MTK
2:13.534
3
Distance Classification 1000 meter Junior D Boys
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
68
SZARVASI Peter
MTK
1
34
1|1
1:49.869
2.
122
Jakub FENUS
ELBA
2
21
1|2
1:50.557
3.
4
Tobias WOLF
AUT
3
13
2|3
1:50.685
4.
53
TACZMAN Mate
JSE
4
8
1|4
1:52.289
5.
123
Jakub SAFKO
ELBA
5
5
2|5
1:55.391
6.
65
CSIZMADIA Mark
MTK
6
3
2|6
2:00.124
Final, Group 2
7.
97
SZILAGYI Abel
TKKSE
1
4|1
1:55.893
8.
27
Matija HORVAT
CRO
2
4|2
1:57.938
9.
70
ZOLYOMI Laszlo
MTK
3
3|3
1:59.585
10.
96
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
4
3|4
2:01.650
11.
28
Jan KOVACIC
CRO
5
4|5
2:00.079
12.
137
Bartolomej GINA
PRE
6
3|6
1:55.365
Heats, Group 1
13.
67
KRAUSZ Armin
MTK
5
5
2:01.825
14.
69
ZHANG Yu Jie Dominik
MTK
5
5
2:02.363
15.
7
Pierre BENETT
BOSNA
5
5
2:12.092
16.
66
GYORY Mark
MTK
6
6
2:04.065
17.
8
Ermin RASCIC
BOSNA
6
6
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters