Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 27-29 October 2017
Distance Classification 1000 meter Ladies Junior C
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group A
1.
100
Michelle VELZEBOER
STB
1
34
1|1|1|1
1:40.145
2.
24
Katia FILIPPI
CPP
2
21
2|2|2|2
1:40.436
3.
4
Ilenia BRADANINI
BOR
3
13
1|1|1|3
1:40.738
4.
139
Martina PERETTI
VGT
4
8
1|3|2|4
1:40.535
Final, Group B
5.
5
Anna SPECHENHAUSER
BOR
1
5
1|1|4|1
1:46.000
6.
140
Lucrezia CASAGRANDE
VGT
2
3
1|1|3|2
1:46.302
7.
117
Esmee ROES
TRL
3
2
2|2|4|3
1:44.551
8.
119
Anna Marit SYBRANDI
TRL
4
1
1|2|3|4
1:44.234
Final, Group C
9.
118
Femke DE BOER
TRL
1
3|4|1|1
1:46.045
10.
120
Sietske VAN DER MEER
TRL
2
3|2|5|2
1:46.820
11.
6
Margherita POZZI
BOR
3
1|3|5|3
1:47.720
12.
56
Nikki NOORDERGRAAF
IJVZ
4
2|3|2|4
1:46.188
Final, Group D
13.
121
Ilse TUINSTRA
TRL
1
3|4|4|1
1:46.587
14.
143
Anna ROMEO
VGT
2
3|1|2|2
1:47.940
15.
29
Cloé OLLIVIER
CST
3
2|5|3|3
1:47.858
16.
49
Fabienne DINIZ
GO
4
2|3|3|4
1:48.521
17.
108
Claudia HOF
STG
5
2|4|4|5
1:49.970
Final, Group E
18.
101
Kirsi HOOGEVEEN
STB
1
3|1|1|1
1:47.900
19.
110
Diede VAN OORSCHOT
SVU
2
4|2|2|2
1:47.942
20.
37
Svea ROTHE
ETR
3
3|5|5|3
1:48.791
21.
142
Giorgia DI STASI
VGT
4
4|2|1|4
1:49.397
22.
141
Giulia SAVALLI
VGT
5
4|2|2|5
1:49.483
Final, Group F
23.
61
Lieselot NOIRON
IRTA
1
4|2|3|1
1:48.534
24.
128
Sveva MAZZOLENI FERRACINI
UGP
2
5|3|4|2
1:48.750
25.
44
Hannah SELTMANN
EVD
3
4|1|4|3
1:48.858
26.
55
Lieke SPEIJERS
IJVZ
4
4|1|3|4
1:49.297
27.
36
Lene ESCHER
ETR
DNS
4|4|P|NS
1:45.006
Final, Group G
28.
149
Nienke SCHEPERS
YDS
1
P|5|1|1
1:46.794
29.
87
Maaike KRAMER
SCT
2
5|4|2|2
1:48.272
30.
23
Eva CANTERO
CGALE
3
3|3|5|3
1:48.560
31.
129
Vanessa MAZZOLENI FERRACINI
UGP
4
5|4|3|4
1:49.032
32.
38
Daniela LIER
ETR
5
5|3|5|5
1:50.281
33.
30
Maïwenn CHAUVIN
CST
6
6|4|4|6
1:51.959
Final, Group H
34.
82
Serena PERGHER
SCP
1
5|4|5|1
1:55.467
35.
1
Lisa PELLEGRINI
AEV
2
5|3|P|2
1:52.946
Quarter Finals, Group B
36.
35
Betty MOESKE
ETR
DNS
6|NS
2:03.018
Final, Group C
43
Anna BABER
EVD
YC
2|5|1|YC
1:45.525
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters