Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
SKR CUP - WORLD CUP SELECTION - Kolomna, Russia - 28-30 September 2018
Heats 1500 meter Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 1, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
59
Sofia PROSVIRNOVA
RUS
2:35.124
Q
2.
2
55
Ekaterina KONSTANTINOVA
RUS
2:35.331
3.
3
48
Yuliia BERESNEVA
RUS
2:35.479
4.
4
61
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
2:37.615
5.
5
56
Anna MAZALOVA
RUS
2:39.268
Race 2, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
52
Evgeniya ZAKHAROVA
RUS
2:43.228
Q
2.
2
64
Yulia SHISHKINA
RUS
2:43.296
3.
3
54
Liudmila KOZULINA
RUS
2:43.458
4.
4
53
Aleksandra IVANOVA
RUS
2:43.836
5.
5
49
Olga BOKOVA
RUS
2:44.231
6.
6
65
Elena SEREGINA
RUS
2:48.606
Race 3, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Ekaterina EFREMENKOVA
RUS
2:23.315
Q
2.
2
60
Vera RASSKAZOVA
RUS
2:24.338
3.
3
50
Anastasia DANILOVA
RUS
2:26.020
4.
4
57
Emina MALAGICH
RUS
2:26.037
5.
5
58
Anastasia MIGUNOVA
RUS
2:27.897
6.
6
63
Angelina TARASOVA
RUS
2:28.771
Final 1500 meter Ladies
Race 7, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
49
Olga BOKOVA
RUS
2:47.992
69
2.
2
63
Angelina TARASOVA
RUS
2:48.307
55
3.
3
56
Anna MAZALOVA
RUS
2:50.491
44
4.
4
58
Anastasia MIGUNOVA
RUS
-
35
5.
5
65
Elena SEREGINA
RUS
-
28
Race 8, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
48
Yuliia BERESNEVA
RUS
2:38.485
262
2.
2
57
Emina MALAGICH
RUS
2:38.619
210
3.
3
54
Liudmila KOZULINA
RUS
2:38.771
168
4.
4
61
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
2:38.837
134
5.
5
53
Aleksandra IVANOVA
RUS
2:38.915
107
6.
6
50
Anastasia DANILOVA
RUS
2:39.688
86
Race 9, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Ekaterina EFREMENKOVA
RUS
2:30.798
1000
2.
3
59
Sofia PROSVIRNOVA
RUS
2:31.182
800
3.
4
55
Ekaterina KONSTANTINOVA
RUS
2:31.255
640
4.
5
52
Evgeniya ZAKHAROVA
RUS
2:31.283
512
5.
6
64
Yulia SHISHKINA
RUS
2:31.369
410
6.
2
60
Vera RASSKAZOVA
RUS
2:31.633
328
Distance Classification 1500 meter Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
51
Ekaterina EFREMENKOVA
RUS
1
1000
1|1
2:23.315
2.
59
Sofia PROSVIRNOVA
RUS
2
800
1|2
2:31.182
3.
55
Ekaterina KONSTANTINOVA
RUS
3
640
2|3
2:31.255
4.
52
Evgeniya ZAKHAROVA
RUS
4
512
1|4
2:31.283
5.
64
Yulia SHISHKINA
RUS
5
410
2|5
2:31.369
6.
60
Vera RASSKAZOVA
RUS
6
328
2|6
2:24.338
Final, Group 2
7.
48
Yuliia BERESNEVA
RUS
1
262
3|1
2:35.479
8.
57
Emina MALAGICH
RUS
2
210
4|2
2:26.037
9.
54
Liudmila KOZULINA
RUS
3
168
3|3
2:38.771
10.
61
Kseniia RASSKAZOVA
RUS
4
134
4|4
2:37.615
11.
53
Aleksandra IVANOVA
RUS
5
107
4|5
2:38.915
12.
50
Anastasia DANILOVA
RUS
6
86
3|6
2:26.020
Final, Group 3
13.
49
Olga BOKOVA
RUS
1
69
5|1
2:44.231
14.
63
Angelina TARASOVA
RUS
2
55
6|2
2:28.771
15.
56
Anna MAZALOVA
RUS
3
44
5|3
2:39.268
16.
58
Anastasia MIGUNOVA
RUS
4
35
5|4
2:27.897
17.
65
Elena SEREGINA
RUS
5
28
6|5
2:48.606
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters