Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 4 - St. Peterburg, Russia - 31 January-2 February 2020
Preliminaries 500 meter Men
10 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 28 skaters)
Race 32, Group 1 (1 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
94
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
42.550
Q
2.
2
78
Kirill VINOKUROV
RUS
43.490
Q
3.
3
80
Semen ILINSKII
RUS
44.620
ADV
4.
4
52
Artem BABAEV
RUS
44.740
5.
5
58
Kirill KUZMIN
RUS
45.400
Race 33, Group 1 (2 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
57
Pavel KONITCHEV
RUS
43.020
Q
2.
2
81
Aleksandr KATIN
RUS
43.900
Q
3.
3
51
Petr STOLYAROV
RUS
44.140
4.
4
75
Ilnar ABRAROV
RUS
44.400
Race 34, Group 1 (3 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
92
Nikita ZOLOTKOV
RUS
43.430
Q
2.
2
70
Daniil PISKUNOV
RUS
44.080
Q
3.
3
66
Danil SERKEZ
RUS
44.270
4.
4
46
Daniil ROZHNOV
RUS
46.370
5.
5
54
Fiodor DORKIN
RUS
-
Race 35, Group 1 (4 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
Artem DENISOV
RUS
42.240
Q
2.
2
89
Dimitriy KOVALEV
RUS
43.400
Q
3.
3
96
Egor SMIRNOV
RUS
43.500
4.
4
77
Gleb LIZHIN
RUS
44.020
5.
5
61
Yaroslav PETROV
RUS
47.800
Race 36, Group 1 (5 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Daniil ZASOSOV
RUS
42.140
Q
2.
2
86
Anton BOGDANOV
RUS
44.270
Q
3.
3
73
Askar ABRAKHIMOV
RUS
44.840
4.
4
79
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
46.180
5
90
Danila VOLKOV
RUS
P
Race 37, Group 1 (6 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Nikita NIKOLAYEV
RUS
43.180
Q
2.
2
65
Alexandr SAMUSENKO
RUS
43.810
Q
3.
3
83
Mikhail KUZNETSOV
RUS
43.940
4.
4
50
Maxim KUPRYANOV
RUS
44.740
5.
5
69
Anton LAPSCHIN
RUS
49.240
Race 38, Group 1 (7 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
71
Valeriy FOMIN
RUS
42.520
Q
2.
2
47
Aleksei KHODUS
RUS
43.110
Q
3.
3
60
Egor MUKHANOV
RUS
43.810
4.
4
91
Aleksandr PETROV
RUS
44.840
5.
5
97
Dmitriy TOPTIGIN
RUS
58.400
Race 39, Group 1 (8 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
48
Sergey VOYNOV
RUS
43.870
Q
2.
2
63
Mikhail RAKITIN
RUS
44.050
Q
3.
3
72
Denis SMIRNOV
RUS
44.620
4
76
Lim KABIROV
RUS
DNS
Race 40, Group 1 (9 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
93
Artem KOZLOV
RUS
42.650
Q
2.
2
87
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
44.270
Q
3.
3
85
Mikhail NOVOZILOV
RUS
44.550
4.
4
59
Maksim MIKHALEV
RUS
44.870
5.
5
67
Bogdan SIYANKO
RUS
47.050
Race 41, Group 1 (10 of 10)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Pavel EVDOKIMOV
RUS
43.960
Q
2.
2
68
Denis ZHIZHIKIN
RUS
44.370
Q
3.
3
84
Aleksei MALIKOV
RUS
44.500
4.
4
64
Maxim SALOV
RUS
46.210
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters