Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SHANGHAI TROPHY - Shanghai, China - 3-5 October 2019
 
Heats 1000 meter Men
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.148 HAN Tianyu  CHN1:29.147Q
2.266 LEE Seongwoo  KOR1:29.440Q
3.341 Antoine GAGNON-LAMARCHE  CAN1:29.809
4.451 KRUEGER Cole William  HUN1:29.820
 Race 2, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.150 ZHANG Tianyi  CHN1:30.930Q
2.252 BURJÁN Csaba  HUN1:31.088Q
3.357 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ1:31.321
4.443 Brendan COREY  CAN1:31.499
 Race 3, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 LIU Shaoang  HUN1:27.813Q
2.261 Itzhak DE LAAT  NED1:27.958Q
3.347 Zekai BING  CHN1:28.926
445 Francis DUMOUCHEL  CANP
 Race 4, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Beomsuk SEO  KOR1:31.431Q
2.256 Denis NIKISHA  KAZ1:31.544Q
3.362 Melle VAN 'T WOUT  NED1:31.715 
449 Xiangwen YU  CHNP
 Race 5, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ1:27.910Q
2.242 Alexis MARCEAU  CAN1:28.003Q
3.360 Bram STEENAART  NED1:28.282
4.467 Si Hyeong LEE  KOR1:28.487
 Race 6, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 LIU Shaolin Sandor  HUN1:29.211Q
2.255 Vladislav BYKANOV  ISR1:29.292Q
3.346 Sebastien GAGNON  CAN1:29.705
4.465 LEE June Seo  KOR1:30.035
 Race 7, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.168 Semen ELISTRATOV  RUS1:30.026Q
2.258 Nurbergen ZHUMAGAZIYEV  KAZ1:30.101Q
3.363 Sven ROES  NED1:30.180
4.444 Ethan MCKINLEY-YOUNG  CAN1:30.483


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Impakt Sport
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Sebra Sports
Bioracer
Web-TV
Skate-Tec