Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
POLAND OPEN - DANUBIA SERIES - Sanok, Poland - 7-9 October 2011

Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Magdalena WARAKOMSKA  JUV
2. Alica PORUBSKÁ  SVK
3. Michaela SEJPALOVÁ  CZE
4. Petra SULOVSKA  SVK
5. Milada DOSLÁ  KSB
6. Marta PASKEVICA  LAT
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Krystian KORECKI  JUV
2. Kornel KOVACS  SPSC
3. Roberts ZVEJNIEKS  LAT
4. Hubert STARUCHOWICZ  MOSIR
5. Jakub MOROZ  ART
6. Endijs VIGANTS  LAT
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior B Ladies
RankNameAffil
1. Tünde BALÁZS  ROU
2. Natalia MALISZEWSKA  JUV
3. Nikola MAZUR  JUV
4. Zsófia ANTAL  HUN
5. Rumiana DIMITROVA  BUL
6. Sofia PROSVIRNOVA  RUS
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior B Men
RankNameAffil
1. Roberto PUKITIS  LAT
2. Emil IMRE  ROU
3. Rafal KILUK  JUV
4. István GÁL-ORAVECZ  ROU
5. Wojciech KAMIENSKI  JUV
6. Tamas RUSZ  ROU
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior A Ladies
RankNameAffil
1. Evgeniya ZAKHAROVA  RUS
2. Yulia KICHAPOVA  RUS
3. Liliya DZHUSTROVA  BUL
4. Ottilia SILLO  ROU
5. Lenka ZAHUMENSKÁ  CZE
6. Marta WÓJCIK  AZS
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Junior A Men
RankNameAffil
1. Dmitry MIGUNOV  RUS
2. Tsvetan TSANKOV  BUL
3. Milos APELTAUER  CZE
4. Sebastian KLOSINSKI  POL
5. Valentyn DANILOVSKYI  UKR
6. Alexander BUBNOV  RUS
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Ladies
RankNameAffil
1. Katerina NOVOTNÁ  CZE
2. Tatiana BODOVA  SVK
3. Patrycja MALISZEWSKA  POL
4. Sofiia VLASOVA  UKR
5. Claudia WALLIN  AZS
6. Natalia PLUGINA  RUS
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Dmitry MYASNIKOV  RUS
2. Vladimir KUZOVNIKOV  RUS
3. Jakub JAWORSKI  POL
4. Ievgen GUTENOV  UKR
5. Andrey MIKHASIOV  RUS
6. Dawid RZEMIENIECKI  POL
Overall Classification
1500 m | 500 m | 1000 m
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
Evoskates
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
pb-event
Customboots.de
Maplez