Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP 4 - St. Peterburg, Russia - 31 January-2 February 2020
Quarter Finals 1500 meter Men
7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 21 skaters)
Race 8, Group 1 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
95
Nikita NIKOLAYEV
RUS
2:32.730
Q
2.
2
81
Aleksandr KATIN
RUS
2:33.220
Q
3.
3
87
Andrey VOSKRESENSKIY
RUS
2:34.290
4.
4
78
Kirill VINOKUROV
RUS
2:34.880
5.
5
66
Danil SERKEZ
RUS
2:35.730
6.
6
69
Anton LAPSCHIN
RUS
2:48.140
7.
7
57
Pavel KONITCHEV
RUS
-
ADV
Race 9, Group 1 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
71
Valeriy FOMIN
RUS
2:21.430
Q
2.
2
77
Gleb LIZHIN
RUS
2:24.810
Q
3.
3
89
Dimitriy KOVALEV
RUS
2:25.180
4.
4
60
Egor MUKHANOV
RUS
2:26.960
5.
5
52
Artem BABAEV
RUS
2:28.460
6.
6
91
Aleksandr PETROV
RUS
2:29.990
7.
7
80
Semen ILINSKII
RUS
2:33.080
Race 10, Group 1 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
93
Artem KOZLOV
RUS
2:28.960
Q
2.
2
53
Artem DENISOV
RUS
2:29.180
Q
3.
3
70
Daniil PISKUNOV
RUS
2:31.400
4.
4
47
Aleksei KHODUS
RUS
2:32.900
5.
5
64
Maxim SALOV
RUS
2:38.370
6.
6
67
Bogdan SIYANKO
RUS
2:39.430
7.
7
84
Aleksei MALIKOV
RUS
-
ADV
Race 11, Group 1 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
83
Mikhail KUZNETSOV
RUS
2:30.680
Q
2.
2
96
Egor SMIRNOV
RUS
2:31.370
Q
3.
3
76
Lim KABIROV
RUS
2:31.580
4.
4
59
Maksim MIKHALEV
RUS
2:31.930
5.
5
72
Denis SMIRNOV
RUS
2:32.960
6.
6
46
Daniil ROZHNOV
RUS
2:35.930
7.
7
58
Kirill KUZMIN
RUS
2:37.110
Race 12, Group 1 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
94
Vladimir MOSKVITSEV
RUS
2:30.240
Q
2.
2
65
Alexandr SAMUSENKO
RUS
2:31.180
Q
3.
3
48
Sergey VOYNOV
RUS
2:31.930
4.
4
75
Ilnar ABRAROV
RUS
2:34.460
5.
5
90
Danila VOLKOV
RUS
2:34.680
6.
6
54
Fiodor DORKIN
RUS
2:38.740
Race 13, Group 1 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
Pavel EVDOKIMOV
RUS
2:27.300
Q
2.
2
86
Anton BOGDANOV
RUS
2:27.710
Q
3.
3
97
Dmitriy TOPTIGIN
RUS
2:28.430
4.
4
51
Petr STOLYAROV
RUS
2:30.580
5.
5
63
Mikhail RAKITIN
RUS
2:37.400
6.
6
79
Dmitrii SHISHKANOV
RUS
2:40.430
Race 14, Group 1 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
Daniil ZASOSOV
RUS
2:31.580
Q
2.
2
92
Nikita ZOLOTKOV
RUS
2:31.990
Q
3.
3
73
Askar ABRAKHIMOV
RUS
2:32.580
4.
4
68
Denis ZHIZHIKIN
RUS
2:34.620
5.
5
85
Mikhail NOVOZILOV
RUS
2:35.240
6.
6
50
Maxim KUPRYANOV
RUS
2:36.810
7.
7
61
Yaroslav PETROV
RUS
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters