Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SAMSUNG ISU WORLD CUP - Torino, Italy - 7-10 November 2013
 
Preliminaries 1000 m Men
  15 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Heats, total 44 skaters)
 Race 180     (1 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 SIN Da Woon  KOR1:30.186Q
2.194 Daan BREEUWSMA  NED1:30.337Q
3.155 BÉRES Bence  HUN1:30.445q
4.222 Selim TANRIKULU  TUR1:33.374
 Race 181     (2 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.208 Victor AN  RUS1:28.117Q
2.231 J.R. CELSKI  USA1:28.357Q
3.218 Mackenzie BLACKBURN  TPE1:28.601q
4.229 Dmytro POLTAVETS  UKR1:30.905
 Race 182     (3 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 WU Dajing  CHN1:29.871Q
2.158 LIU Shaolin Sandor  HUN1:29.957Q
3.148 Paul HERRMANN  GER1:30.137q
4.202 Jakub JAWORSKI  POL1:31.636
 Race 183     (4 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.138 Maxime CHATAIGNIER  FRA1:31.448Q
2.184 Denis NIKISHA  KAZ1:31.643Q
3.234 Jordan MALONE  USA1:31.797q
4.117 Kiril PANDOV  BUL1:32.474
 Race 184     (5 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.122 Charles HAMELIN  CAN1:26.247Q
2.126 HAN Tianyu  CHN1:26.678Q
3.232 Chris CREVELING  USA1:26.722q
4.113 Yauheni RYZHOU  BLR1:29.850
 Race 185     (6 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 LIANG Wenhao  CHN1:30.516Q
2.152 Robert SEIFERT  GER1:30.670Q
3.203 Sebastian KLOSINSKI  POL1:30.842q
4.217 Teerit VONGKOVIT  THA1:31.820
 Race 186     (7 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.210 Vladimir GRIGOREV  RUS1:31.114Q
2.140 Sébastien LEPAPE  FRA1:31.361Q
3.104 Pierre BODA  AUS1:31.647q
4.114 Maksim SIARHEYU  BLR1:31.737
 Race 187     (8 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 KNOCH Viktor  HUN1:29.506Q
2.147 Jack WHELBOURNE  GBR1:29.563Q
3.173 Yoshiaki OGURO  JPN1:30.597q
4.205 Szymon WILCZYK  POL1:32.438
 Race 188     (9 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Thibaut FAUCONNET  FRA1:29.235Q
2.189 PARK Seyeong  KOR1:29.244Q
3.133 Vojtech LOUDIN  CZE1:29.369q
4.153 Daniel ZETZSCHE  GER1:31.661
 Race 189     (10 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Olivier JEAN  CAN1:28.852Q
2.186 LEE Hanbin  KOR1:29.295Q
3.145 Richard SHOEBRIDGE  GBR1:29.381q
4.154 Pan To Barton LUI  HKG1:29.490
 Race 190     (11 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.198 Freek VAN DER WART  NED1:31.062Q
2.167 Yuri CONFORTOLA  ITA1:31.263Q
3.216 Jos� CAVALLI  SUI1:33.245ADV
191 Roberto PUKITIS  LATP
 Race 191     (12 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.120 Charle COURNOYER  CAN1:29.719Q
2.168 Tommaso DOTTI  ITA1:29.825Q
3.236 Blake SKJELLERUP  NZL1:30.894q
4.223 Necmettin Berk YETISKEN  TUR1:31.123
 Race 192     (13 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.209 Semen ELISTRATOV  RUS1:31.029Q
2.165 Vladislav BYKANOV  ISR1:31.206Q
3.169 Anthony LOBELLO  ITA1:31.450q
4.106 Nathaniel HENRY  AUS1:41.256
 Race 193     (14 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Sjinkie KNEGT  NED1:31.044Q
2.177 Daisuke UEMURA  JPN1:31.261Q
3.181 Aslan DAUMOV  KAZ1:33.058q
132 Petr HARGAS  CZEYC
 Race 194     (15 of 15)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.176 Yuzo TAKAMIDO  JPN1:30.344Q
2.144 Jon ELEY  GBR1:30.885Q
3.109 Mathias VOSTÉ  BEL1:32.171q
4.112 Aliaksandr ANTANENKA  BLR1:32.583


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Skate-Tec
Engo
Kilimanjaro
Impakt Sport
Web-TV
Eraton Race Timers
Sebra Sports