Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS 2 (BAS-1) - Malmö, Sweden - 27-29 November 2015
Distance Classification 1500 meter Men Junior B
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
39
Mark CHONG
BOR
1
34
2|1|1
2:24.944
2.
59
Tjerk DE BOER
TRL
2
21
1|1|2
2:25.134
3.
40
Pietro MARINELLI
BOR
3
13
1|2|3
2:27.164
4.
67
Tom HOFKER
STB
4
8
3|1|4
2:27.744
5.
77
Cyprien VACHERON
USF
5
5
2|5|5
2:28.116
6.
78
Théo KHELLAF
USF
6
3
3|2|6
2:26.127
7.
51
Moritz KREUSELER
ETR
7
2
1|2|7
2:32.305
8.
58
Jasper BRUNSMANN
TRL
P
1|4|P
2:30.649
Final, Group 2
9.
60
Nathan JANSEN
TRL
1
1|3|1
2:31.331
10.
75
Sven ROES
TRL
2
1|3|2
2:32.592
11.
45
Adrian LÜDTKE
ETR
3
6|4|3
2:32.642
12.
71
Bram STEENAART
SVU
4
2|4|4
2:28.425
13.
53
David TEN CATE
IJVZ
5
2|3|5
2:28.379
14.
65
Sam AAGTEN
SCT
6
2|5|6
2:26.011
Final, Group 3
15.
68
Friso EMONS
STB
1
1|6|1
2:25.617
16.
63
Sipke CASTELEIN
SCT
2
3|6|2
2:31.463
17.
44
Thomas COIGNON
CNPV
3
2|7|3
2:32.848
18.
64
Nils VAN DER VEGT
SCT
4
3|5|4
2:32.047
Final, Group 4
19.
49
Jonathan MOODY
ALD
1
5|1|1
2:34.620
20.
50
Luca LÖFFLER
ECO
2
4|2|2
2:36.032
21.
43
Camille VIGANNE
CNPV
3
4|1|3
2:31.491
22.
52
Ties KUIPER
IHCL
4
5|1|4
2:34.262
23.
74
Max SJOSTEDT ERIKSSON
THOR
5
5|2|5
2:31.839
24.
55
Raphael FRIEDERICH
MERC
6
4|2|6
2:36.734
Final, Group 5
25.
79
Adam HAZET
USF
1
5|3|1
2:35.827
26.
38
Melle VAN 'T WOUT
ASCJE
2
3|3|2
2:40.175
27.
41
Damiano ALBERTI
BOR
3
3|6|3
2:32.905
28.
72
Hampus HENDE
SKS
4
4|4|4
2:35.312
29.
69
Hilco HEIJNE
STB
5
4|3|5
2:31.966
30.
54
Dante JANSSENS
IRTA
6
4|4|6
2:34.627
31.
37
Alberto RAVA
AGO
P
4|4|P
2:39.963
Final, Group 6
32.
76
Robin VAN RIET
TRL
1
3|6|1
2:31.086
33.
36
Paolo FERRARIS
AEV
2
5|5|2
2:31.144
34.
46
Arvid TSCHESCHE
ETR
3
5|6|3
2:31.772
35.
42
Stéphane BARBERA PERALEDA
BST
4
6|5|4
2:32.294
36.
81
Guillian VAN WAASDIJK
YDS
5
5|5|5
2:32.541
Final, Group 7
37.
80
Thomas BERTIN
USO
1
6|1|1
2:39.740
38.
48
Konrad NEUMANN
ETR
2
6|1|2
2:41.714
39.
47
Klemens NEUMANN
ETR
3
6|3|3
2:37.214
40.
62
Rolf VAN KLEEF
NSV
4
7|3|4
2:42.250
41.
57
Callum STURCH
MIRC
5
7|2|5
2:43.117
42.
73
Erik DECKER
SODM
6
6|2|6
2:38.159
Final, Group 8
43.
70
Max VOULON
STB
1
7|4|1
2:41.366
44.
56
Arthur ISAEV
MERC
2
6|5|2
2:43.283
45.
61
Jack CRAWFORD
NIRC
3
7|4|3
2:46.734
Semi Final, Group 1
66
Erik VAN DER TOL
SCT
YC
2|YC
2:30.763
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters