Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-1 (CD-1) - Bolzano, Italy - 28-30 October 2016
Distance Classification 777 meter Men Junior D
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
73
Gabriel VOLET
OGCA
1
34
1|1|1|1
1:15.996
2.
3
Theo COLLINS
ALD
2
21
1|1|2|2
1:16.094
3.
116
Niels BERGSMA
TRL
3
13
1|1|1|3
1:16.182
4.
81
Chris BRIJDER
SCT
4
8
1|2|2|4
1:16.714
Final, Group 2
5.
138
Maurizio TUNNO
VGT
1
5
1|2|3|1
1:18.966
6.
84
Matteo PIACENTINI
SES
2
3
2|2|3|2
1:19.931
7.
69
Till SCHÄFER
MERC
3
2
2|1|4|3
1:20.467
8.
127
Gianmarco BOSCARO
UGP
4
1
1|2|4|4
1:21.170
Final, Group 3
9.
75
Ezio BONUTTI
PON
1
2|4|1|1
1:19.664
10.
57
Sam NOORDERGRAAF
IJVZ
2
3|3|2|2
1:21.174
11.
12
Pietro CASTELLAZZI
BOR
3
2|4|2|3
1:23.073
12.
117
Samuel JANSEN
TRL
P
1|3|1|P
1:20.430
Final, Group 4
13.
11
Giacomo PEDRINI
BOR
1
3|4|3|1
1:20.487
14.
96
Idse VAN BENTHUM
STB
2
2|4|4|2
1:20.743
15.
4
Ollie ROWE
ALD
3
2|3|3|3
1:22.128
Final, Group 5
16.
53
Ted DALRYMPLE
HVHW
1
3|1|1|1
1:19.804
17.
28
Federico IORIATTI
CPP
2
5|2|1|2
1:20.232
18.
87
Stefano PEDERZOLLI
SGPV
3
2|3|P|3
1:20.487
19.
95
Brian BOER
STB
4
3|1|2|4
1:21.108
20.
2
Alessandro LOREGGIA
AEV
5
3|2|2|5
1:22.587
21.
131
Arthur VANBESIEN
USF
6
4|3|3|6
1:21.726
Final, Group 6
22.
78
Gianluca BERNARDI
SCP
1
3|1|5|1
1:23.051
23.
21
Timofey DONSKOI
BSC
2
4|2|3|2
1:23.975
24.
58
Thijmen KOESTAL
IJVZ
3
3|2|4|3
1:24.625
25.
9
Tom COMBESCOT
ASMB
4
4|3|5|4
1:25.114
26.
140
Alessandro PICCHIARELLI
VGT
5
4|1|4|5
1:28.401
Final, Group 7
27.
85
Lorenzo PREVITALI
SES
1
5|4|1|1
1:24.662
28.
107
Stijn BEEKELAAR
SVU
2
4|P|1|2
1:24.952
29.
128
Massimo FORRER
UGP
3
4|P|2|3
1:25.716
30.
139
Sebastian CAPONE
VGT
4
5|4|2|4
1:25.574
Final, Group 8
31.
71
Isaac RAIZADA
NIRC
1
4|3|3|1
1:26.028
32.
76
Luca BONATI
PON
2
5|5|4|2
1:25.800
33.
149
Leon DÖRING
EVD
3
5|4|3|3
1:25.721
34.
23
Arnau CORIA-RUEDA
BST
4
5|5|4|4
1:32.054
Semi Finals, Group 4
36.
115
Hylke DE BOER
TRL
DNS
P|NS|NS
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters