Events
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS RUSSIA BY DISTANCE - Rybinsk, Russia - 22-24 March 2019
 
Heats 1000 meter Ladies
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 16 skaters)
 Race 80, Group 1     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.19 Olga BELYAKOVA  RUS1:36.940Q
2.28 Anna MAZALOVA  RUS1:37.040Q
3.323 Anna VOSTRIKOVA  RUS1:38.650
4.434 Karina EFIMOVA  RUS1:46.050
5.516 Albina MANYAKINA  RUS2:09.770ADV
 Race 81, Group 1     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Adelina DOKOLINA  RUS1:43.720Q
2.237 Yuliia BERESNEVA  RUS1:43.900Q
3.321 Aleksandra IVANOVA  RUS1:44.130 
4.412 Viktoria ZAKHAROVA  RUS1:46.380
5.56 Aleksandra PANINA  RUS1:47.050
 Race 82, Group 1     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Vera RASSKAZOVA  RUS1:39.200Q
2.235 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS1:39.600Q
3.314 Kristina STARIKOVA  RUS1:40.070 
4.439 Darya ROZMAHOVA  RUS1:41.080
5.57 Viktoria DUDINA  RUS1:45.230
 Race 83, Group 1     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.136 Anna MATVEEVA  RUS1:36.260Q
2.22 Kseniia RASSKAZOVA  RUS1:36.840Q
3.324 Rozalina TCHAN  RUS1:37.230
4.413 Olesya SISOYEVA  RUS1:38.510
5.533 Alina EVLOEVA  RUS1:38.790
 Race 84, Group 1     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.110 Angelina TARASOVA  RUS1:46.450Q
2.23 Anastasia KUSCHU  RUS1:46.880Q
3.329 Ekaterina ULIANOVA  RUS1:47.000 
4.418 Anastasia URZHUMOVA  RUS1:47.840
5.531 Alena SHUGAROVA  RUS-    
 Race 85, Group 1     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 Anastasia MIGUNOVA  RUS1:38.350Q
2.240 Elena SEREGINA  RUS1:38.760Q
3.328 Diana VOLITSEVA  RUS1:39.470 
4.45 Karina PAVLENKO  RUS1:41.150
5.515 Tatiana KOBIZEVA  RUS1:41.370
 Race 86, Group 1     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.126 Sofia BOYTSOVA  RUS1:41.190Q
2.211 Anastasia DANILOVA  RUS1:41.280Q
3.34 Olga BOKOVA  RUS1:41.440 
4.422 Anastasia SOLOVIEVA  RUS1:43.250
5.532 Kapitalina BADIRKHANOVA  RUS1:50.190


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Bioracer
Web-TV
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Engo
Sebra Sports
Kilimanjaro
Impakt Sport