Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-1 - Salt Lake City, U.S.A. - 1-3 November 2019
 
Heats 500 m (2) Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 34     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.7 FAN Kexin  CHN42.847Q
2.71 Shione KAMINAGA  JPN43.000Q
3.138 April SHIN  USA46.808 
4.33 Lucia FILIPOVA  SVK-    
4.53 Claudia GAGNON  CAN-    
 Race 35     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.8 ZANG Yize  CHN43.751Q
2.5 KIM Jiyoo  KOR43.798Q
3.120 Gwendoline DAUDET  FRA44.791 
4.24 Maame BINEY  USA-    
 Race 36     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.20 QU Chunyu  CHN42.983Q
2.29 Natalia MALISZEWSKA  POL43.048Q
3.122 KONYA Zsofia  HUN43.614q
4.43 NOH Ah-Reum  KOR43.824
5.85 Nicole BOTTER GOMEZ  ITA43.831
 Race 37     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 JASZAPATI Petra  HUN43.273Q
2.57 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS43.374Q
3.107 Corinne STODDARD  USA43.904 
4.130 NOH Do Hee  KOR44.194
5.119 Tereza PFEIFEROVA  CZE44.628
 Race 38     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4 Lara VAN RUIJVEN  NED43.406Q
2.135 Sofia BOYTSOVA  RUS43.711Q
3.11 Anna SEIDEL  GER43.812q
4.121 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUN44.696
5.61 Hitomi SAITO  JPN44.863
 Race 39     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Kim BOUTIN  CAN42.624Q
2.52 Emina MALAGICH  RUS43.228Q
3.35 Mariia-Mahdalyna UZAKOVA  UKR47.157 
4.79 Kamila STORMOWSKA  POL-    
 Race 40     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Martina VALCEPINA  ITA43.229Q
2.132 Xandra VELZEBOER  NED44.116Q
3.31 Nikola MAZUR  POL44.539 
4.117 Rikki DOAK  CAN44.620
5.136 Tetyana ZARVANSKA  UKR48.169
 Race 41     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Arianna FONTANA  ITA43.308Q
2.19 Tifany HUOT MARCHAND  FRA43.739Q
3.47 Yara VAN KERKHOF  NED43.823 
4.125 Yuna KOIKE  JPN44.537
37 Cheyenne GOH  SGPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Kilimanjaro
Engo