Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
OLYMPIC HOPES 2021 - Budapest, Hungary - 17-19 September 2021
Overall Classification JUNIOR C GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
HALTRICH Luca
TDKE
2.
TOTH Hajnalka
TDKE
3.
Lea POPOVICOVA
SKMA
4.
Nora BARTA
ISK
5.
GROHOCZKY Bettina
FTC
6.
Judit Sara LASZLO
ISK
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification JUNIOR C BOYS
Rank
Name
Affil
1.
JANCSÓ Zalán
TKKSE
2.
Luka JASIC
INLINE
3.
HOLLOSY Dominik
TKKSE
4.
MOLNAR Borisz Z.
FTC
5.
DERDAK Akos
FTC
6.
LISZLI Gabor
SZKE
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification WOMEN
Rank
Name
Affil
1.
SOMODI Luca
SZKE
2.
Sarlota GAL
ISK
3.
NAGY Netti
MTK
4.
Chloe CAMERON
GBR
5.
Nika KOPRIVNJAK
METEOR
6.
Krisztina PONGRACZ-VAKAR
SCMC
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification MEN
Rank
Name
Affil
1.
CZANK-VARGA Benjamin
MTK
2.
GRANASZTÓI Ádám Istvan
FTC
3.
ZHANG Yu Jie Dominik
MTK
4.
VEGI Daniel
FTC
5.
Tobias WOLF
AWZ
6.
WU Jia Wei David
FTC
Overall Classification
1500 m
|
500 m
|
1000 m
Overall Classification JUNIOR F GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
GYORGY Mira
JSE
2.
Viola Veronika L?RINCZI MÁTÉFI
ISK
3.
Vivien ANDRAS
SCMC
4.
BARSI Minka Nina
TDKE
5.
SZMETENA Maja
JSE
6.
MARINKA-TOTH Reka
JSE
Overall Classification
500 m
|
222 m
|
333 m
Overall Classification JUNIOR F BOYS
Rank
Name
Affil
1.
POZSONYI Artur
JSE
2.
KONKOLY Benedek
SZKE
3.
BAZSO Marton Gergely
JSE
4.
Kevin ANDRAS
SCMC
5.
SZABÓ Dominik
DVTK
Overall Classification
500 m
|
222 m
|
333 m
Overall Classification JUNIOR E GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
GAZSI Noemi
JSE
2.
MARINKA-TOTH Anna
JSE
3.
PASZTOR Orsi
FTC
4.
URBANEK Orsolya
TDKE
5.
TAMAS Ramona
TDKE
6.
PUKSA Veronika
BSSE
Overall Classification
777 m
|
333 m
|
500 m
Overall Classification JUNIOR E BOYS
Rank
Name
Affil
1.
KISS-GEBORA Bence
MTK
2.
MORAVCSIK Mark
TDKE
3.
VARGA Miron
FTC
4.
Renee KOPRIVNJAK
METEOR
5.
CORVIN-SZABÓ Máté
BSSE
6.
BALAZS Levente
JSE
Overall Classification
777 m
|
333 m
|
500 m
Overall Classification JUNIOR D GIRLS
Rank
Name
Affil
1.
MOLNAR Reka
FTC
2.
AMSCHL Kira
TDKE
3.
KISS-GEBORA Flora
MTK
4.
VEGI Liana Dorina
FTC
5.
NAGY Reka
FTC
6.
MOLNAR Natasa Z.
FTC
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
Overall Classification JUNIOR D BOYS
Rank
Name
Affil
1.
KUN Bence Benedek
MTK
2.
YU Kevin
FTC
3.
TOTH Tamas Oliver
JSE
4.
ARENDAS Mihaly
SZKE
5.
BALAZS Benedek
JSE
6.
FUSPOK Matyas
FTC
Overall Classification
1000 m
|
500 m
|
777 m
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters