Events
Oberstdorf-OSS
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL CHAMPIONSHIPS GREAT BRITAIN - Nottingham, Great Britain - 23-24 April 2022

Overall Classification Men
RankNameAffil
1. Peter RICHES  ALD
2. Solomon PREMPEH  ALD
3. Lloyd DUNCAN  ALD
Overall Classification
1500 metres | 500 metres | 1000 metres | 3000 M SF
 
 
Overall Classification Women
RankNameAffil
1. Charlotte HAYWARD  MOH
2. Fern TAYLOR  SHF
3. Helen KIRBY  MOH
4. Hannah GRANT  ALT
Overall Classification
1500 metres | 500 metres | 1000 metres
 
 
Overall Classification Junior Men
RankNameAffil
1. Adam HILL JNR  MOH
2. Theo COLLINS  ALD
3. Isaac RAIZADA  NOT
4. Elliot BAKER  NOT
5. Arty CLAREY  NOT
6. Pasha LASHGARI  ALD
Overall Classification
1500 metres | 500 metres | 1000 metres
 
 
Overall Classification Junior Women
RankNameAffil
1. Chloe CAMERON  AYR
2. Lucy MCKEE  NOT
3. Tanisha TILEKAR  MOH
Overall Classification
1500 metres | 500 metres | 1000 metres
 
 
Overall Classification Junior C Boys
RankNameAffil
1. Willem MURRAY  NOT
2. Joseph ARMSTRONG  ALD
3. Freddie POLAK  NOT
4. Tai BAO  AYR
5. Ethan SMITH  MOH
6. Tom SMITH  ALD
Overall Classification
1000 metres | 500 metres | 777 metres
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. Alexandra SNOWDON  ALD
2. Violet CLAREY  NOT
3. Anna REID  AYR
4. Katie Anne VARGA  BFD
5. Jennifer HULL  AYR
6. Ceara BAKER  NOT
Overall Classification
1000 metres | 500 metres | 777 metres
 
 
Overall Classification Junior D Boys
RankNameAffil
1. Albie BARLOW  ALD
2. Hubert MOSZCYNSKI  NOT
3. Ben FIELD  SHF
4. Tarun TILEKAR  MOH
Overall Classification
777 metres | 333 metres | 500 metres
 
 
Overall Classification Junior D Girls
RankNameAffil
1. Savi GRAY BUFFEY  SHF
2. Ava FLANAGAN  ALT
3. Rebecca HARWOOD-MONKMAN  SHF
4. Willow DENNISON  NOT
Overall Classification
777 metres | 333 metres | 500 metres
 
 
Overall Classification Junior E
RankNameAffil
1. Daniel TROWBRIDGE  ALD
2. Cohen GRAY BUFFEY  SHF
3. Arran MURRAY  NOT
4. David MOSZCZYNSKI  NOT
5. Isla ROUSSEAU  AYR
6. Zayyah WRIGHT  ALD
Overall Classification
500 metres | 222 metres | 333 metres
 
 
Overall Classification Masters
RankNameAffil
1. Frazer WRIGHT  SHF
2. Peter CARR  ALD
3. Steve HUMBER  MOH
4. Keith WRIGHT  SHF
5. Fiona HARRISON  SHF
6. Adam HILL SNR.  MOH
Overall Classification
1000 metres | 500 metres | 777 metres
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Kilimanjaro
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo
Sebra Sports
Skate-Tec
Bioracer