Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-3) - Pontebba, Italy - 1-3 March 2024
 
Semi Final 777 meter Men Junior D
  3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
 Race 243, Group 3     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4144 Louis CARRIE  USO1:25.550Q
2.3145 Amaury BONNEAU ABRAM  USO1:25.872 
3.212 Matteo BONETTI  BOR1:33.575
4.1137 Aronne D'INCA'  UGP1:33.629
 Race 244, Group 3     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Raffaele VIVIANI  BOR1:28.709Q
2.215 Dennis ERLACHER  BOR1:30.071 
3.385 Arran MURRAY  NIRC1:37.834
4.413 Diego DI BELLA  BOR-    
 Race 245, Group 3     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3146 Armand TERLAIN  USO1:24.194Q
2.195 Matteo BERTOLDI  SCP1:24.292 
3.23 Marius JEANDEL  ASMB1:26.710
4.487 Laurens VAN DER VLIST  NSV1:28.523
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 246, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.410 Tobias GONCZOL  BOR1:20.727Q
2.141 Oskar LOMAN  DKIJV1:20.813Q
3.296 Edoardo MOSNA  SCP1:21.007
4.3158 Lou PIRAR  YDSP
5.5112 Gabriele BALLABIO  SESDNS
 Race 247, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.237 Lorenzo ANDREATTA  CPP1:25.150Q
2.145 Viktor MARKOVYCH  ETR1:25.515Q
3.3149 Tommaso ORLANDI  VGT1:25.757 
4.511 Daniele MORELLI  BOR1:25.837
5.44 Eliot GRISIER  ASMB1:25.864
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 248, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.28 Mattia BRACCHI  BOR1:18.103Q
2.3114 Manuel CUNACCIA  SGPV1:18.311Q
3.182 Renee KOPRIVNJAK  MET1:18.443 
4.575 David HRADSK√Ě  KSB1:18.559
5.494 Giacomo MOSER  SCP1:19.353
 Race 249, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5157 Jesse-Jan RAYEN  YDS1:19.724Q
2.391 Timeo CALANCA  RPV1:19.810Q
3.1143 Gaspard SEITE  USO1:20.868
4.2111 Liam Mai Tuan PIETROBONO  SES1:21.081
5.4134 Brian AGNOLI  UGP1:23.470


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton
Engo
Impakt Sport
Web-TV
Sebra Sports