Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-3 - Nagoya, Japan - 29 November-1 December 2019
 
Quarterfinals 1500 m (2) Ladies
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semifinals, total 18 skaters)
 Race 50     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 ZHANG Yuting  CHN2:27.287Q
2.1 Suzanne SCHULTING  NED2:27.460Q
3.16 Cynthia MASCITTO  ITA2:27.830q
4.90 Volha TALAYEVA  BLR2:32.317
135 Sofia BOYTSOVA  RUSP
 Race 51     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 Hanne DESMET  BEL2:25.886Q
2.49 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS2:26.020Q
3.61 Hitomi SAITO  JPN2:31.557
107 Corinne STODDARD  USAP
138 April SHIN  USAP
 Race 52     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 HAN Yu Tong  CHN2:30.930Q
2.123 LOCKETT Deanna  HUN2:31.031Q
3.77 Danaé BLAIS  CAN2:31.181
4.12 Rianne DE VRIES  NED2:31.279
5.76 Katrin MANOILOVA  BUL2:37.105
6.134 Gabriela TOPOLSKA  POL2:44.640
 Race 53     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.130 NOH Do Hee  KOR2:39.629Q
2.13 Véronique PIERRON  FRA2:39.711Q
3.32 Michaela HRUZOVA  CZE2:40.124 
4.86 Petra VANKOVA  CZE2:42.573
5.115 LI Jinyu  CHN-    ADV
 Race 54     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2 CHOI Minjeong  KOR2:36.833Q
2.129 KIM A Lang  KOR2:37.452Q
3.133 Marijn WIERSMA  NED2:38.930 
4.19 Tifany HUOT MARCHAND  FRA2:56.310
17 Kristen SANTOS  USAP
 Race 55     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Courtney SARAULT  CAN2:26.642Q
2.94 Olga TIKHONOVA  KAZ2:27.972Q
3.126 Miwako YAMAURA  JPN2:28.711q
4.140 Geneve BELANGER  CAN2:49.706ADV
5.11 Anna SEIDEL  GER-    
121 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUNP
 Race 56     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS2:32.278Q
2.27 BACSKAI Sara Luca  HUN2:32.404Q
3.55 Arianna SIGHEL  ITA2:32.622 
4.79 Kamila STORMOWSKA  POL2:33.463
5.85 Nicole BOTTER GOMEZ  ITA2:33.952


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Web-TV
Bioracer
Sebra Sports
Kilimanjaro
Eraton Race Timers
Skate-Tec
Engo