Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Live
Select auto-reload time:
10 seconds
30 seconds
1 minute
2 minutes
5 minutes
no reload
Program
List of Competitors
List of Officials
Mobile
Photos
STARCLASS-3 (CD-2) - Hasselt, Belgium - 9-11 December 2022
Heats 500 meter Men Junior C
9 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
Race 85, Group 1 (1 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
96
Camille BIRON
SIDB
48.027
Q
2.
1
88
Jesper SCHMITZ
SCT
48.077
Q
3.
4
143
Loy CREMERS
YDS
48.217
4.
3
3
Nathan MULLER
ASMB
48.385
Race 86, Group 1 (2 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
41
Boet GROENEWEGEN
HVHW
48.524
Q
2.
1
2
Albie BARLOW
ALD
48.867
Q
3.
5
18
Baptiste FAVRE
CST
49.065
4.
3
74
Elio CALANCA
RPV
1:00.978
5.
4
71
PISTAI Botond
MTK
-
Race 87, Group 1 (3 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
112
Tijmen VAN LAETHEM
STKG
47.361
Q
2.
2
39
Marten TAUBERT
EVD
47.438
Q
3.
3
23
Stian VAN ETTEN
DKIJV
49.570
4.
4
105
Senne VAN DE REST
STB
49.696
Race 88, Group 1 (4 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
133
Badis BRUGVIN
USF
48.722
Q
2.
4
63
Tim ALTER
MERC
49.335
Q
3.
2
11
Fabio BRACCHI
BOR
49.783
4.
3
42
Mika SALOMONSSON
HVHW
-
Race 89, Group 1 (5 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
4
118
Magnus RATDAL
TKK
49.099
Q
2.
5
33
Justus BAUER
ETR
50.499
Q
3.
1
92
Filippo PEZZONI
SES
54.752
4.
3
113
Lowie DEKENS
STKG
1:02.573
ADV
2
69
KUN Bence Benedek
MTK
P
Race 90, Group 1 (6 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
131
Tsjerk VAN DER MEER
TRL
46.697
Q
2.
2
9
Pietro ANTONIOLI
BOR
47.135
Q
3.
3
93
Carlo TAGLIABUE
SES
48.364
4.
5
32
Rune Björn GUSTAVS
ETR
48.757
5.
4
14
Amaury Lucas MARTIN
CGALE
51.101
Race 91, Group 1 (7 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
138
Tymeo LIBEAU
USO
46.747
Q
2.
2
132
Jesse TUINSTRA
TRL
47.705
Q
3.
3
100
Niels BRANDT
STA
48.835
4.
5
4
Malo TILLY
ASMB
50.770
5.
4
12
Andrea BELLOTTI
BOR
50.823
Race 92, Group 1 (8 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
17
John BERNARDI
CPP
47.626
Q
2.
2
110
Stijn DE VRIES
STH
49.556
Q
3.
4
117
Ishan OLDEN
SVU
52.034
4.
3
137
Mathias LAVECCHIA
USO
-
Race 93, Group 1 (9 of 9)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
2
72
Kebba NJIE
NSV
48.318
Q
2.
1
56
Stan DE GRAAF
IHCL
48.434
Q
3.
3
10
Edoardo COLTURI
BOR
48.575
4.
5
70
HEMZ? Botond
MTK
50.018
5.
4
15
Paulin CUNISSE
CMSG
51.008
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters