Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-2 - Montreal, Canada - 8-10 November 2019
 
Quarterfinals 1500 m Men
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semifinals, total 19 skaters)
 Race 26     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 PARK Jiwon  KOR2:21.991Q
2.3 Semen ELISTRATOV  RUS2:22.061Q
3.89 Dmitry MIGUNOV  FRA2:22.587q
4.22 Aaron TRAN  USA2:22.638
5.66 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ2:22.932
6.36 Oleh HANDEI  UKR2:23.038
7.111 Jonathan MOODY  GBR2:25.064
 Race 27     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Charles HAMELIN  CAN2:13.368Q
2.80 Friso EMONS  NED2:13.742Q
3.100 Pietro SIGHEL  ITA2:13.850q
4.76 Dennis VISSER  NED2:14.126
5.98 Christoph SCHUBERT  GER2:16.419
6.177 Furkan AKAR  TUR2:31.155
61 Denis AYRAPETYAN  RUSP
 Race 28     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Vladislav BYKANOV  ISR2:17.761Q
2.13 Yuri CONFORTOLA  ITA2:18.162Q
3.15 Adrian LÜDTKE  GER2:18.216q
4.93 KRUEGER Cole William  HUN2:18.270
5.42 Nicolas LABORDE  COL2:21.214
6.174 Sebastian HYDZIK  POL2:21.230
 Race 29     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.97 AN Kai  CHN2:23.067Q
2.19 Alexander SHULGINOV  RUS2:23.266Q
3.6 Keita WATANABE  JPN2:23.302 
4.94 SUN Long  CHN2:23.455
5.33 VARNYÚ Alex  HUN2:24.340
6.140 Endijs VIGANTS  LAT2:29.533
7.103 Szymon WILCZYK  POL-    
 Race 30     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Kazuki YOSHINAGA  JPN2:20.815Q
2.180 Ryan PIVIROTTO  USA2:21.031Q
3.20 BURJÁN Csaba  HUN2:21.036q
4.181 SONG Jiahua  CHN2:21.249
5.164 Ibuki HAYASHI  JPN2:21.405
6.77 Daan BREEUWSMA  NED2:21.714
7.155 Matthias WOLFGANG  AUT2:29.290
 Race 31     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.169 PARK In Wook  KOR2:19.719Q
2.11 Tommaso DOTTI  ITA2:20.086Q
3.28 Thomas Insuk HONG  USA2:20.180q
4.46 Hyun Woo (Andy) JUNG  AUS2:20.385
5.7 LEE June Seo  KOR2:20.827
6.113 Pawel ADAMSKI  POL2:22.898
7.156 William DANDJINOU  CAN-    
 Race 32     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 Sébastien LEPAPE  FRA2:25.314Q
2.64 Pascal DION  CAN2:25.411Q
3.70 Mersaid ZHAKSYBAEV  KAZ2:25.527 
4.118 Metehan ATAN  TUR2:25.696
5.134 Muhammed Emir HAN  TUR2:26.237
6.121 Peter MURPHY  LUX-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Skate-Tec
Kilimanjaro
Impakt Sport
Sebra Sports
Bioracer
Engo
Eraton Race Timers