Events
Oberstdorf-OSS
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 3 (CD-2) - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 8-10 November 2019
 
Final 500 meter Junior D Boys
 Race 262, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2100 Hugo LEGZDINS  KSS55.573 
2.113 Daniel KRASTEV  SCIS58.294
397 Rudolfs STERNMANIS  JLSSP
4115 Mateusz STEFANOWSKI  GIZYC
 Race 263, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1179 Damian MARCIN  PRKP55.692 
2.496 Rodrigo SAUDINS  JLSS55.967
3.237 SZABO Barnabas  DVTK56.282
4.3199 Alexej VASTUSKO  STEZ56.983
5.5158 Aleksander RICHTER  WMKS57.522
 Race 264, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1106 Tomass KITOKS  SPARS51.755 
2.294 Roberts MURASKO  JLSS51.850
3.4198 Matus DURISKA  STEZ52.249
4.372 VAGFALVI Mate  SZKE52.330
5.519 Martin PRANTL  CRO53.180
 Race 265, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.412 Assen GYUROV  SCIS50.318 
2.171 LISZLI Gabor  SZKE50.657
3.292 Roberts BERZINS  JLSS52.111
4.318 Fran LUETIC  CRO52.387
 Race 266, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1217 Volodymyr MELNYK  KHV48.834 
2.393 Linards Reinis LAIZANS  JLSS49.206
3.2167 Tagir AMIRKHANOV  UFA49.291
4.495 Emils Reinis RUDZITIS  JLSS49.622
 Race 267, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1105 Valters KANBERGS  SPARS48.9355 
2.277 JANCSÓ Zalán  TKKSE49.0113
3.3110 Ernestas CECH  LTU49.1992
4.456 PETO Bendeguz  JSE51.3141
 Race 268, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.354 MAJOR Dominik  HUN48.03934 
2.4165 Pavel ALESHNIKOV  KLIN48.17521
3.1153 Dominik PALENCEUSZ  POL48.28313
4.2174 Luka JASIC  SRB49.0828


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Bioracer
Skate-Tec
Kilimanjaro
Web-TV
Sebra Sports
Eraton Race Timers