Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
KOLOMNA CUP - Kolomna, Russia - 26-28 October 2020
 
Semi Final 1500 meter Ladies
  2 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 2 skaters)
 Race 102, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Anna MIKRYUKOVA  RUS2:43.265Q
1.2131 Arina POPKOVA  RUS2:43.265Q
3.380 Alina EVLOEVA  RUS2:45.519
4.4171 Ksenia SOLYANKINA  RUS2:48.325
5.5105 Dariya BUKAREVA  RUS3:22.162ADV
6136 Alena KRYLOVA  RUSP
 Race 103, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.185 Ekaterina SNEGIREVA  RUS2:42.712Q
2.2132 Anastasia ZHEGANOVA  RUS2:43.535 
3.397 Viktoria ZAKHAROVA  RUS2:45.391
4.498 Olesya SISOYEVA  RUS2:45.856
5.594 Angelina TARASOVA  RUS2:46.466
6.6139 Sofia ERUNOVA  RUS2:49.350
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 7 skaters)
 Race 125, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Liudmila KOZULINA  RUS2:38.284Q
2.284 Olga BOKOVA  RUS2:38.444Q
3.3104 Svetlana TYULENEVA  RUS2:38.603 
4.4137 Inna LAVRENTYEVA  RUS2:39.716
5.5109 Elena EGOROVA  RUS2:44.898
6138 Anna VOSTRIKOVA  RUSP
7175 Kseniya SISOYEVA  RUSP
 Race 126, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1107 Sofia PROSVIRNOVA  RUS2:30.746Q
2.2108 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS2:31.057Q
3.381 Vera RASSKAZOVA  RUS2:31.142
4.4174 Adelina DOKOLINA  RUS2:31.222
5.585 Ekaterina SNEGIREVA  RUS2:33.210
6.6173 Elena SEREGINA  RUS2:39.139
7.799 Polina ZINDAROVA  RUS2:39.495
8.8131 Arina POPKOVA  RUS2:41.831
 Race 127, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Evgeniya ZAKHAROVA  RUS2:28.384Q
2.2134 Sofia BOYTSOVA  RUS-    Q
3.3172 Anna MATVEEVA  RUS2:28.634 
4.496 Anastasia DANILOVA  RUS2:28.701
5.583 Kseniia RASSKAZOVA  RUS2:28.822
6.689 Anna MIKRYUKOVA  RUS2:31.189
7.787 Viktoria SMIRNOVA  RUS2:33.468
8.8105 Dariya BUKAREVA  RUS2:42.476


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Engo
Skate-Tec
Web-TV
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Bioracer
Kilimanjaro