Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
BORMIO CUP - TEST RACE - Bormio, Italy - 29 September-1 October 2023
 
Semi Final 1000m (2) MEN
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 154, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.226 Brendan COREY  AUS1:27.200Q
2.156 Reinis BERZINS  LAT1:27.561Q
3.550 Lorenzo PREVITALI  ITA1:28.053 
4.433 Quentin FERCOQ  FRA-    ADV
358 Diane SELLIER  POLP
 Race 155, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.257 Roberts KRUZBERGS  LAT1:27.118Q
2.551 Pietro SIGHEL  ITA1:27.184Q
3.461 Felix PIGEON  POL1:27.265
4.138 Mattia ANTONIOLI  ITA1:27.510
5.337 Thomas NADALINI  ITA1:28.756
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 156, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.265 Oleh HANDEI  UKR1:37.530Q
2.443 Pietro MARINELLI  ITA1:37.811Q
3.336 Etienne BASTIER  FRA1:38.299ADV
127 Nico ANDERMANN  AUTP
 Race 157, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.352 Luca SPECHENHAUSER  ITA1:32.135Q
2.545 Davide OSS CHEMPER  ITA1:32.255Q
3.441 Yuri CONFORTOLA  ITA1:32.557
4.254 Radek FAJKUS  KSB-    
163 Pawel ADAMSKI  POLDNS
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 158, Group 3     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.334 S├ębastien LEPAPE  FRA1:33.653Q
2.146 Alessandro PICCHIARELLI  ITA1:34.205Q
3.553 Daniele ZAMPEDRI  ITA1:34.310 
4.464 Mateusz MIKOLAJUK  POL1:34.477
5.248 Francesco PICCO  ITA1:34.919
6.649 Aaron Van Quang PIETROBONO  ITA1:37.198
 Race 159, Group 3     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.462 Neithan THOMAS  POL1:45.653Q
2.340 Marco COMENSOLI  ITA1:45.945Q
3.155 Zdenek SEJPAL  KSB1:47.321
559 Michal NIEWINSKI  POLDNS
260 Lukasz KUCZYNSKI  POLYC
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final, total 5 skaters)
 Race 160, Group 4     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.430 Tobias WOLF  AUT1:40.836Q
2.139 Pietro CASTELLAZZI  ITA1:41.104Q
3.247 Massimiliano PICCHIARELLI  ITA1:41.566
4.344 Gabriel MATURI PADOVANI  ITA1:43.439
 Race 161, Group 4     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.128 Dominic ANDERMANN  AUT1:33.889Q
2.229 Matthias WOLFGANG  AUT1:34.123Q
331 Heinrich LIU  AUTP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Engo
Web-TV
Eraton
Kilimanjaro
Impakt Sport
Skate-Tec
Bioracer