Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-3) - Pontebba, Italy - 1-3 March 2024
 
Quarter Finals 500 meter Men Junior C
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 166, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Mathieu VAN DER HORST  HVHW48.812Q
2.2117 Leone CARPENE'  SGR48.814Q
3.37 Diego SILVESTRI  BOR48.990
4.433 Youssef JALEL  CGALE49.756
5.5156 Bill VAN ENGELAND  YDS49.788
 Race 167, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1121 Alexander ZABRODSKY  SLI48.086Q
2.22 Erwan KONIECZKO  ASMB49.284Q
3.452 Thomas VAN ZIJP  HVHW49.913 
4.353 Thomas DE WILDE  IDA-    
 Race 168, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.555 Stan DE GRAAF  IHCL47.428Q
2.144 Justus BAUER  ETR47.553Q
3.2126 Lars DIJCK  TRL47.891
4.357 Joris TOORNVLIET  IHCL48.541
5.431 Tjorven DE VUYST  BSC-    
 Race 169, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 David LINSE  IHCL51.691Q
2.381 Karlo SULIC  MET51.839Q
3.532 Mauro DEFRANCQ  BSC52.448 
4.280 Sidoine CONESA  LUX-    
5.430 Bent DECLERCK  BSCDNF
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 170, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.186 Kebba NJIE  NSV45.353Q
2.3109 Christian CATTANI  SES46.219Q
3.538 Baptiste FAVRE  CST47.703 
4.274 Jan MUCHKA  KSB-    
5.4141 Lucas MOINDRON  USOP
 Race 171, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1108 Filippo PEZZONI  SES45.024Q
2.2148 Alessandro PICCO  VGT45.180Q
3.36 Andrea BELLOTTI  BOR46.120
4.493 Samuele SIGHEL  SCP47.314
5.599 Jurre NAUTA  SCT47.664
 Race 172, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.190 Elio CALANCA  RPV45.076Q
2.398 Jesper SCHMITZ  SCT45.150Q
3.2142 Nathan MULLER  USO45.240
4.4124 Christiano DELGADO  SVU47.346
5.55 Fabio BRACCHI  BOR49.959
 Race 173, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.173 Samuel SULC  KSB44.714Q
2.4120 Moritz K√úHNRICH  SLI46.005Q
3.336 Leonard TOMIMITSU  CNPV46.131 
4.592 Simone ZAMPEDRI  SCP47.896
5.21 Albie BARLOW  ALD-    


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Eraton
Sebra Sports
Skate-Tec
Bioracer
Impakt Sport
Web-TV
Kilimanjaro