Events
Belfort Grand Lion
Amsterdam-MIST
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-3 (CD-2) - Bergamo, Italy - 12-14 November 2021
 
Quarter Finals 500 metre Junior D Women
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 100, Group 2     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.429 Neeltsje DE BOER  TRL53.611Q
2.14 Sofia PEDRANZINI  BOR54.394Q
3.324 Rachele Yara DOLCI  SES57.167
4.232 Ilaria FONTANELLA  UGP57.293
 Race 101, Group 2     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.13 Serena COLA  BOR54.269Q
2.29 Tamar KOOLWIJK  DKIJV55.471Q
3.35 Caterina CANCLINI  BOR57.710 
4.413 Ief STRAATHOF  IHCL-    
 Race 102, Group 2     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 Isra GHARSALLAOUI  CGALE53.409Q
2.12 Anita ANTONIOLI  BOR54.507Q
3.212 Greta HÄUPL  ETR55.912
4.335 Serena MAUCERI  VGT56.576
5.427 Mijke LAMMERS  STH56.996
 Race 103, Group 2     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.111 Charlotte SCHULZ  ETR53.953Q
2.231 Yente BROUWERS  TRL54.869Q
3.36 Rebecca TODESCO  BOR57.518 
4.426 Amelie MÜNCH  SLI57.608
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, total 8 skaters)
 Race 104, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.133 Lis-Victoria NGO MOUAHA  USO49.297Q
2.220 Esther DROST  SCT51.601Q
3.319 Djoeke SCHMITZ  SCT51.671 
4.415 Lisa DEN HERTOG  IJVZ54.324
 Race 105, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Camilla ZAZZARINI  SCP50.755Q
2.334 Viola COMBA  VGT51.305Q
3.223 Giulia MARELLI  SES53.109 
4.421 Amber VAN DER HEIDE  SCT-    
 Race 106, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.416 Sofija RODIC  INT51.813Q
2.110 Frida KISSMANN  ETR51.925Q
3.317 Beatrice PAGLIA  PIN52.105 
4.228 Lise DIJKSTRA  TRL-    
 Race 107, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.11 Nina TRABUCCHI  BOR51.526Q
2.230 Janna Wietske VAN DER ENDE  TRL52.294Q
3.314 Fleur ALKEMADE  IJVZ52.860 
4.422 Sara VAN DE POL  SCT53.544


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Impakt Sport
Eraton Race Timers
Kilimanjaro
Skate-Tec
Sebra Sports