Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
WINTER YOUTH OLYMPIC GAMES - Gangwon, Republic of Korea - 19 January-1 February 2024
 
Heats 1000 meter Women
 Race 23, Group 1     (1 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.119 KANG Minji  KOR1:37.969
2.235 Eliza RHODEHAMEL  USA1:38.247
3.324 Birgit RADT  NED1:38.369
4.431 Punpreeda PREMPREECHA  THA1:39.344
 Race 24, Group 1     (2 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 CHUNG Jaehee  KOR1:37.899
2.226 Kornelia WOZNIAK  POL1:38.167
3.41 Sonya STOYANOVA  BUL1:56.596
4.321 Kamilla SALMINA  LAT1:56.768
 Race 25, Group 1     (3 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.123 Angel DALEMAN  NED1:36.804
2.234 Kyungeun JANG  USA1:38.262
3.312 Sara MARTINELLI  ITA1:38.426
4.49 Sin Ying CHAN  HKG2:00.656
 Race 26, Group 1     (4 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.116 Anastassiya ASTRAKHANTSEVA  KAZ1:39.806
2.213 Sara MERAZZI  ITA1:40.850
3.328 Dina SPAN  SLO1:42.319
4.420 Madara GINTERE  LAT1:47.534
 Race 27, Group 1     (5 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.114 Nonomi INOUE  JPN1:36.646
2.22 Courtney CHARLONG  CAN1:36.743
3.329 Michaela IZAROVÁ  SVK1:39.144
4.432 Diana DEMOCHKO  UKR1:58.732
 Race 28, Group 1     (6 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.225 Anna FALKOWSKA  POL1:39.019
2.110 SZIGETI Dora  HUN1:39.192
3.36 Eva BLAHOVA  CZE1:40.187
4.433 Veronika KREMER  UKR1:40.527
 Race 29, Group 1     (7 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.211 VEGI Diana Laura  HUN1:36.259
2.18 Paula KUHNT TORZEWSKI  GER1:36.323
3.330 Lea POPOVICOVA  SVK1:37.907
4.427 Amelia CHUA  SGP1:38.738
 Race 30, Group 1     (8 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 LI Jinzi  CHN1:35.908
2.317 Polina OMELCHUK  KAZ1:36.334
3.23 Océane GUÉRARD  CAN1:37.336
 Race 31, Group 1     (9 of 9)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.25 YANG Jingru  CHN1:37.155
2.115 Aoi YOSHIZAWA  JPN1:37.171
3.37 Maiwenn LANGEVIN  FRA1:38.924
4.422 Valentina LEVICKYTE  LTU1:42.426


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Bioracer
Eraton
Skate-Tec
Web-TV
Sebra Sports
Engo
Kilimanjaro