Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLD CUP 6 - Gdansk, Poland - 16-18 February 2024
 
Heats 1000 m Women
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarterfinals, total 18 skaters)
 Race 57     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3 Hanne DESMET  BEL1:32.068Q
2.41 Chiara BETTI  ITA1:32.320Q
3.83 Mirei NAKASHIMA  JPN1:32.996q
4.49 KONYA Zsofia  HUN1:33.036
5.74 Hanna SOKOLOWSKA  POL1:33.116
 Race 58     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.27 Kamila STORMOWSKA  POL1:33.929Q
2.37 Ami HIRAI  JPN1:33.992Q
3.84 Malika YERMEK  KAZ1:34.084 
4.47 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUN1:34.271
5.122 LI Xuan  CHN1:34.399
 Race 59     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 Kristen SANTOS-GRISWOLD  USA1:31.924Q
2.7 Kim BOUTIN  CAN1:32.541Q
3.44 Gloria IORIATTI  ITA1:32.628q
4.104 Rina YAMANA  JPN1:32.696
5.111 Hedvig HILDE  NOR1:35.794
 Race 60     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 Corinne STODDARD  USA1:33.316Q
2.100 ZHANG Jianing  CHN1:33.559Q
3.45 CloĆ© OLLIVIER  FRA1:33.933 
4.34 Elisa CONFORTOLA  ITA1:34.344
5.129 Diana MYKHALCHUK  UKR1:38.608
 Race 61     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4 KIM Gilli  KOR1:37.515Q
2.69 Gwendoline DAUDET  FRA1:37.930Q
3.54 SOMODI Maja Dora  HUN1:37.944 
4.67 Katarina BURIC  CRO1:39.555
5.92 Myroslava SELIUKOVA  UKR1:39.801
 Race 62     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Suzanne SCHULTING  NED1:34.567Q
2.13 DanaĆ© BLAIS  CAN1:35.263Q
3.36 Olga TIKHONOVA  KAZ1:35.402 
4.91 Svitlana REPETSKA  UKR1:40.733
5.117 Phoebe STAENZ  SUI-    
 Race 63     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.39 PARK Jiyun  KOR1:34.580Q
2.19 Claudia GAGNON  CAN1:34.667Q
3.87 Diede VAN OORSCHOT  NED1:34.789 
4.59 Madina ZHANBUSINOVA  KAZ1:35.017
5.116 Gabija ASTRAUSKAITE  LTU1:38.595
 Race 64     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.25 LEE So-Youn  KOR1:33.838Q
2.16 Michelle VELZEBOER  NED1:34.082Q
3.130 Oliwia BOBIER  POL1:39.133 
4.123 LYU Wanyu  CHN2:20.167
73 Eunice LEE  USAP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Skate-Tec
Impakt Sport
Kilimanjaro
Eraton
Web-TV
Sebra Sports
Bioracer
Engo