Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EASTER TOURNAMENT 42ND - GOLDEN SUN AWARD - Gent , Belgium - 30-31 March 2024
 
Quarter Finals 777 meter Junior C Men
  6 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 44, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.127 Mathieu VAN DER HORST  HVHW1:19.133Q
2.258 Joris TOORNVLIET  IHCL1:19.922
3.4153 Ivar LAMBREGTS  STB1:22.929
4.3117 Thomas KRAMER  SCT1:23.031
5.5186 Ethan BOS  SVU1:54.927
 Race 45, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Albie BARLOW  ALD1:16.526Q
2.211 Mauro DEFRANCQ  BSC1:21.676
3.328 Thomas VAN ZIJP  HVHW1:23.304
4.575 Sebastiaan VAN RHEE  IJA1:32.004
5.4140 Bruce NELISSEN  STAYC1:32.017
 Race 46, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.159 David LINSE  IHCL1:20.615Q
2.29 Bent DECLERCK  BSC1:22.248
3.4185 Luuk HUITING  SVU1:23.789
4.5126 Jurre ROORDING  STA1:31.098
5.329 Toby BEUKERS  HVHW1:52.786
 Race 47, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2183 Christiano DELGADO  SVU1:17.861Q
2.3125 Steven GRIPPELING  STA1:22.959 
3.1151 Senne VAN DE REST  STB1:37.073
4.512 Nils DECLERCK  BSC1:38.352
5.4118 Lieuwe KRAMER  SCT1:41.353
 Race 48, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Stian VAN ETTEN  DKIJV1:18.737Q
2.310 Tjorven DE VUYST  BSC1:22.347 
3.293 Sidoine CONESA  LUX1:27.668
4.4109 Luc ARNS  NSV1:32.533
5.576 Aaron SIMONS  IJA1:41.780
 Race 49, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5152 Niels KONINGS  STB1:19.338Q
2.335 Thomas DE WILDE  IDA1:20.050
3.460 Sieb STEENAERT  IHCL1:26.479
4.2124 Ruud DE GROOTE  STA1:26.829ADV
5.1184 Ishan OLDEN  SVUP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Engo
Sebra Sports
Bioracer
Impakt Sport
Web-TV
Skate-Tec
Eraton