Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Oberstdorf, Germany - 17-19 November 2023
 
Final 1000 meter Men Junior C
 Race 287, Group 8     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.477 Erwan KONIECZKO  ASMB1:39.969
2.569 Justus BAUER  ETR1:40.420
3.280 Sidoine CONESA  LUX1:41.849
4.195 Floris FRANSEN  STH1:51.700
5.399 Leon VAN STEINVOORN  TRL-    
 Race 288, Group 7     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Kristian GENNARO  BOR1:42.170
2.2108 Lenzo SOLDAT  OAST1:42.347
3.592 Sanel MUZAFEROVIC  SLI1:44.491
4.493 Ruud DE GROOTE  STA1:50.270
375 Joris TOORNVLIET  IHCLP
 Race 289, Group 6     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Christiano DELGADO  SVU1:41.589
2.565 Paulin CUNISSE  CMSG1:42.004
3.2127 David LINSE  IHCL1:42.671
4.4129 Andrea BELLOTTI  BOR2:04.917
398 Naud SCHEEPSTRA  TRLP
 Race 290, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.197 Lars DIJCK  TRL1:48.401
2.289 Christian CATTANI  SES1:52.569
 Race 291, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.391 Alexander ZABRODSKY  SLI1:38.772
2.594 Senne VAN DE REST  STB1:38.946
3.267 Baptiste FAVRE  CST1:39.110
4.166 Leonard TOMIMITSU  CNPV1:40.057
5.470 Marek ALTHÜSER  ETR1:51.668
 Race 292, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.188 Carlo TAGLIABUE  SES1:36.986
2.2123 Fabio BRACCHI  BOR1:37.398
3.386 Jurre NAUTA  SCT1:37.664
4.5104 Nathan MULLER  USO1:38.129
5.468 Stian VAN ETTEN  DKIJV1:38.742
 Race 293, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Elio CALANCA  RPV1:38.0383
2.383 Kebba NJIE  NSV1:38.2762
3.290 Moritz KÜHNRICH  SLI1:38.4061
4.672 KUN Bence Benedek  MTK1:38.572
5.579 Václav KAMENSKY  KSB1:38.780
6.4107 Lucas MOINDRON  USO1:40.084
7.773 Mathieu VAN DER HORST  HVHW1:44.168
 Race 294, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.187 Filippo PEZZONI  SES1:36.12534
2.5121 Samuel SULC  KSB1:36.28821
3.285 Jesper SCHMITZ  SCT1:36.34513
4.3122 Jan MUCHKA  KSB1:36.6298
5.471 ARENDAS Mihaly  SZKE1:36.6955


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
Impakt Sport
Bioracer
Eraton
Kilimanjaro
Engo
Web-TV
Skate-Tec