Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-6 - Dordrecht, Netherlands - 14-16 February 2020
 
Heats 1000 m (2) Men
  12 Races (the best skater of each race qualifies for the Quarterfinals, total 17 skaters)
 Race 73     (1 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Kazuki YOSHINAGA  JPN1:25.724Q
2.13 Yuri CONFORTOLA  ITA1:26.139q
3.213 Kyle ROSS-WADDELL  GBR1:28.051
4.222 Jun-Peng SU  TPE1:28.098
5.121 Peter MURPHY  LUX1:30.207
 Race 74     (2 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.57 PARK Jiwon  KOR1:24.285Q
2.181 SONG Jiahua  CHN1:25.602q
3.122 Rino VANHOOREN  BEL1:25.713
4.217 Sergei MILOVANOV  RUS1:26.335
5.25 Keanu BLUNDEN  AUS-    
 Race 75     (3 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 HAN Tianyu  CHN1:24.626Q
2.19 Alexander SHULGINOV  RUS1:24.892q
3.98 Christoph SCHUBERT  GER1:26.391
4.126 Ethan TREACY  GBR1:27.448
5.145 Zdenek SEJPAL  CZE1:29.785
 Race 76     (4 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.18 Charles HAMELIN  CAN1:25.937Q
2.22 Aaron TRAN  USA1:27.248q
3.214 Westley YATES  GBR1:30.195
4.37 Volodymyr HANDEI  UKR-    
 Race 77     (5 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.66 Yerkebulan SHAMUKHANOV  KAZ1:29.376Q
2.11 Tommaso DOTTI  ITA1:29.480 
3.120 Karol NIESCIER  POL1:31.493
4.155 Matthias WOLFGANG  AUT1:32.457
 Race 78     (6 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.24 Vladislav BYKANOV  ISR1:27.679Q
2.156 William DANDJINOU  CAN1:27.733 
3.104 Nurtilek KAZHGALI  KAZ1:27.823
4.207 Adriaan DEWAGTERE  BEL1:29.465
5.220 TIBORCZ Daniel  HUN1:29.820
 Race 79     (7 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.9 Steven DUBOIS  CAN1:25.755Q
2.74 Marco GIORDANO  ITA1:26.407q
3.141 Andrew HEO  USA1:27.552
4.150 Robin TENZER  GER1:30.893
83 Tristan NAVARRO  FRAP
 Race 80     (8 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.29 Adil GALIAKHMETOV  KAZ1:28.409Q
2.61 Denis AYRAPETYAN  RUS1:28.484 
3.200 KRUEGER John-Henry  HUN1:28.846
4.197 Artsemi SLABODNIK  BLR1:29.031
5.171 KIM Dongwook  KOR-    
 Race 81     (9 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.77 Daan BREEUWSMA  NED1:29.704Q
2.15 Adrian LÜDTKE  GER1:29.792 
3.218 BONTOVICS Balazs  HUN1:29.907
4.164 Ibuki HAYASHI  JPN1:30.017
5.206 Heinrich LIU  AUT1:36.881
 Race 82     (10 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.21 Sébastien LEPAPE  FRA1:32.375Q
2.80 Friso EMONS  NED1:32.572 
3.43 Dimitar GEORGIEV  BUL1:34.423
4.209 Robbe VOLCKAERT  BEL1:35.057
5.216 Han Yuan OH  MAS1:35.239
 Race 83     (11 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.27 Roberts KRUZBERGS  LAT1:27.843Q
2.169 PARK In Wook  KOR1:27.907 
3.85 Quentin FERCOQ  FRA1:28.877
4.34 Martin KOLENC  CRO1:32.884
 Race 84     (12 of 12)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.97 AN Kai  CHN1:29.845Q
2.6 Keita WATANABE  JPN1:30.001 
3.130 Vladyslav NEMIRO  UKR1:31.877
4.103 Szymon WILCZYK  POL1:34.373


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Engo
Web-TV
Sebra Sports
Skate-Tec
Kilimanjaro
Bioracer
Eraton Race Timers
Impakt Sport