Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
MUNICH OPEN - JUNIOR CHALLENGE - München, Germany - 12-13 February 2011

Overall Classification Girls Kids on Ice
RankNameAffil
1. Tereza PFEIFEROVA  BKN
2. Julia HÜMPFNER  SLI
3. Dominika SIMANDLOVÁ  KSB
4. Lara KRONER  ECK
5. Susanna BECKER  DEC
6. Elsa HAW  SLI
Overall Classification
222 meter | 111 meter | 333 M SF
 
 
Overall Classification Boys Kids on Ice
RankNameAffil
1. Davide TOMBOLATO  AEV
2. Robin TENZER  ECO
3. Valentin SCHWENDINGER  ECO
4. Paul NITSCHE  ETR
5. Rick DEIKE  ETR
6. Marcel KLATT  ECO
Overall Classification
222 meter | 111 meter | 333 M SF
 
 
Overall Classification Girls Novice
RankNameAffil
1. Anna SEIDEL  EVD
2. Milada DOSLÁ  KSB
3. Michaela SEJPALOVÁ  KSB
4. Tina RIETZKE  EVD
5. Margaux MAURICE  CGALE
6. Petra VANKOVÁ  BZK
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 M SF
 
 
Overall Classification Boys Novice
RankNameAffil
1. Jacob JANSSON  SKS
2. Johannes HOLZNER  DEC
3. Marec ZILLER  EVD
4. Luca LÖFFLER  ECO
5. Moritz KREUSELER  ETR
6. Markus SALZINGER  DEC
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 M SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Nicole BOTTER GOMEZ  AEV
2. Elisabeth WITT  EVD
3. Johanna GSCHWENDTNER  DEC
4. Tereza KOLESÁRIKOVÁ  BKN
5. Theresa NIEMEYER  ETR
6. Lena HOCHREITER  DEC
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 M SF
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Leon KAUFMANN-LUDWIG  SLI
2. Felix SPIEGL  SLI
3. Patrick PAWASSERAT  MERC
4. Leonardo PALLA  SCP
5. Maximilian KRONER  ECK
6. Jan ZDÁREK  BKN
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 M SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior A/B
RankNameAffil
1. Lenka ZAHUMENSKÁ  BZK
2. Monika HELLER  ECK
3. Klára PROKOPOVÁ  BKN
4. Marketa ZDARKOVÁ  BKN
5. Federica TOMBOLATO  AEV
6. Julia BLOCK  EVD
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 M SF
 
 
Overall Classification Sen Men / Junior A/B
RankNameAffil
1. Andre PULEC  AUT
2. Florian FEICHTNER  ECK
3. Oliver KNÜPFER  EVD
4. Alexander DYK-STRÖMBERG  SKS
5. Jonas KAUFMANN-LUDWIG  SLI
6. Damien DELOCHE  CGALE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 M SF
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
pb-event
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Customboots.de
Mapleskate