Events
Budapest-Santa Claus Cup
Hasselt-Speculaascup
Gent-Easter Tournement
Oberstdorf-OSS
Beijing
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
SANTA CLAUS CUP – CSIZMADIA TROPHY - Budapest, Hungary - 1 December 2012

Overall Classification Novice C
RankNameAffil
1. Vanesa TRUSOVA  PRE
2. SOMODI Maja  SZKE
3. SZIGETI Dora  SPSC
4. Jakub KARABIN  PRE
5. DOBRAN Flora  SPSC
6. VINCZE Dorka  SZKE
Overall Classification
500 meter | 222 meter | 333 meter
 
 
Overall Classification Novice B Girls
RankNameAffil
1. SOMOGYI Barbara  JSE
2. NAGY Anna Kerubina  JSE
3. DOBRAN Fanni  SPSC
4. KURTA Biborka  JSE
5. Lucia FILIPOVA  STEZ
6. Emma HYMPANOVA  PRE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Novice B Boys
RankNameAffil
1. NOGRADI Bence  TKKSE
2. VEGI Daniel  FONIX
3. ZSIGO Bence  JSE
4. ZSIGO Bence  JSE
5. SIRALY Beno  SPSC
6. Jakub HUNADY  PRE
Overall Classification
777 meter | 333 meter | 500 meter
 
 
Overall Classification Novice A Girls
RankNameAffil
1. MATYOK Adrienn  PKSE
2. SZILICZEI-NEMET Rebeka  JSE
3. VAGVOLGYI Mercedesz  SPSC
4. Petra RUSNAKOVA  STEZ
5. Sandra TRUSOVA  PRE
6. TAKACS Reka  TKKSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Novice A Boys
RankNameAffil
1. SZIKLASI Andras  SPSC
2. NEMES Krisztian  SPSC
3. TIBORCZ Daniel  JSE
4. SOMODI Mate  SZKE
5. REVESZ Gergo  SZKE
6. KMETYKO Peter  TKKSE
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Junior C Girls
RankNameAffil
1. CSEH Liliana  JSE
2. SZALKAI Dora  JSE
3. Valentina ASCIC  MET
4. Gabrijela ZELJAK  MET
5. Petra BORIC  MET
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Sen + Jun A Ladies
RankNameAffil
1. BACSKAI Sara Luca  SPSC
2. TOTH Timea  PKSE
3. KALAPACS Anett  SZKE
4. JASZAPATI Petra  SZKE
5. NAGY Bettina  SPSC
6. Katarina BURIC  MET
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Sen + Jun A Men
RankNameAffil
1. CAKÓ Dávid  TKKSE
2. Darko SMOGAR  MET
3. Miodrag POPOVIC  SRB
4. Denis BRKIC  SRB
5. Mladen KARLOVIC  MET
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Impakt Sport
Sebra Sports
Eraton Race Timers
Web-TV
Skate-Tec