Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
ISU WORLD JUNIOR CHAMPIONSHIPS - Gdansk, Poland - 22-25 February 2024
Rep. Quarterfinals 1000 m Men
7 Races (the best skater of each race qualifies for the Rep. Semifinals, total 10 skaters)
Race 179 (1 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
47
Teruhisa MIYOSHI
JPN
1:29.808
Q
2.
5
Fré VAN DAMME
BEL
1:30.459
q
3.
80
Ryo Yik ONG
SGP
1:31.027
4.
62
Jimmy KIESGEN
LUX
1:36.068
5.
23
Marek PROCHÁZKA
CZE
1:49.093
Race 180 (2 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
71
Fredrik PEDERSEN
NOR
1:35.508
Q
2.
25
Tawan THOMAS
FRA
1:35.633
3.
51
Aibek TEMIRKHAN
KAZ
1:35.844
4.
32
Lukas KOBUCH
GER
1:37.323
5.
40
Eklavya JAGAL
IND
1:37.584
6.
74
Anthony KUTOVOY
NZL
1:38.567
Race 181 (3 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
86
Muhammed BOZDAG
TUR
1:32.752
Q
2.
33
Rafael SCHLOSSARECK
GER
1:32.840
3.
81
Tibor KOMERICKI
SLO
1:32.917
4.
79
Brandon Yan Kai POK
SGP
1:32.987
5.
84
Jakub KARABIN
SVK
1:33.593
6.
22
Matej POPL
CZE
1:33.706
Race 182 (4 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
41
Marco COMENSOLI
ITA
1:32.393
Q
2.
24
Franck Edward Julien TEKAM
FRA
1:33.069
ADV
3.
85
Chonlachart TAPROM
THA
1:33.887
58
Linards Reinis LAIZANS
LAT
P
12
Victor CHARTRAND
CAN
P
Race 183 (5 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
46
Raito KIDA
JPN
1:30.003
Q
2.
38
GRANASZTOI Adam
HUN
1:30.099
q
3.
61
Ernestas CECH
LTU
1:30.294
4.
21
Martin PRANTL
CRO
1:34.766
5.
92
Rostyslav LEONTENKO
UKR
1:36.744
6.
64
ERDENEBILEG Munkh-Erdene
MGL
-
Race 184 (6 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
28
Willem MURRAY
GBR
1:33.036
Q
2.
27
Adam HILL JNR
GBR
1:33.119
3.
82
Luka JASIC
SRB
1:33.426
4.
34
Tsz Fung KWOK
HKG
1:34.225
5.
20
Jan KOVACIC
CRO
1:37.580
6.
63
Adam Ammar Azfar AZLAN
MAS
1:40.654
Race 185 (7 of 7)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
90
Daniil BERGIN
UKR
1:33.035
Q
2.
52
Maksat UALIULLA
KAZ
1:33.121
3.
89
Mehmet Talha YILDIZ
TUR
1:33.735
4.
76
Adam MAKUCH
POL
1:34.164
5.
1
Ihan YOO
AUS
1:34.349
6.
72
Tinius RAMBØL ALME
NOR
-
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters