Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
9TH STEZ CUP + OLYMPIC HOPES 2019 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 31 August-1 September 2019
Semi Final 1500 meter Sen + A + B + C2 Ladies
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 11, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
17
SZOCS Monika Nikolett
JSE
2:45.643
Q
2.
2
52
Diana MYKHALCHUK
KIEV
2:45.987
3.
5
55
Yelyzaveta SYDORKO
KIEV
2:46.905
4.
3
27
Karin MANYCHOVA
BKN
2:55.437
4
74
Petra RUSNAKOVA
STEZ
DNS
Race 12, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
51
Mariia-Mahdalyna UZAKOVA
KIEV
2:40.549
Q
2.
4
102
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
2:41.543
3.
3
53
Kseniya ADAMENKO
KIEV
2:42.498
4.
2
81
Karolina BILKOVA
STCZ
2:49.443
5.
6
63
Ilka FUZESY
ROU
2:51.523
6.
5
33
BODNAR Emma
DVTK
3:10.259
Race 13, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
5
75
Lucia FILIPOVA
STEZ
2:38.695
Q
2.
3
26
Petra VANKOVA
BZK
2:40.158
3.
4
16
SCHONBORN Melinda
JSE
2:40.289
4.
1
45
Patricija SNIKERE
JLSS
2:42.183
5.
2
54
Anna MAKOVETSKA
KIEV
2:44.346
Final 1500 meter Sen + A + B + C2 Ladies
Race 27, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
54
Anna MAKOVETSKA
KIEV
2:47.118
2.
2
63
Ilka FUZESY
ROU
3:08.567
3.
3
33
BODNAR Emma
DVTK
3:24.745
Race 28, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
16
SCHONBORN Melinda
JSE
2:47.517
2
2.
3
53
Kseniya ADAMENKO
KIEV
2:48.906
1
3.
2
45
Patricija SNIKERE
JLSS
2:49.719
4.
4
55
Yelyzaveta SYDORKO
KIEV
2:49.987
5.
5
81
Karolina BILKOVA
STCZ
2:54.097
6.
6
27
Karin MANYCHOVA
BKN
2:56.693
Race 29, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
75
Lucia FILIPOVA
STEZ
2:49.568
34
2.
2
26
Petra VANKOVA
BZK
2:50.112
21
3.
3
51
Mariia-Mahdalyna UZAKOVA
KIEV
2:50.276
13
4.
6
52
Diana MYKHALCHUK
KIEV
2:51.396
8
5.
4
102
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
2:54.503
5
6.
5
17
SZOCS Monika Nikolett
JSE
2:57.375
3
Distance Classification 1500 meter Sen + A + B + C2 Ladies
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
75
Lucia FILIPOVA
STEZ
1
34
1|1
2:38.695
2.
26
Petra VANKOVA
BZK
2
21
2|2
2:40.158
3.
51
Mariia-Mahdalyna UZAKOVA
KIEV
3
13
1|3
2:40.549
4.
52
Diana MYKHALCHUK
KIEV
4
8
2|4
2:45.987
5.
102
Emma HYMPÁNOVÁ
PRE
5
5
2|5
2:41.543
6.
17
SZOCS Monika Nikolett
JSE
6
3
1|6
2:45.643
Final, Group 2
7.
16
SCHONBORN Melinda
JSE
1
2
3|1
2:40.289
8.
53
Kseniya ADAMENKO
KIEV
2
1
3|2
2:42.498
9.
45
Patricija SNIKERE
JLSS
3
4|3
2:42.183
10.
55
Yelyzaveta SYDORKO
KIEV
4
3|4
2:46.905
11.
81
Karolina BILKOVA
STCZ
5
4|5
2:49.443
12.
27
Karin MANYCHOVA
BKN
6
4|6
2:55.437
Final, Group 3
13.
54
Anna MAKOVETSKA
KIEV
1
5|1
2:44.346
14.
63
Ilka FUZESY
ROU
2
5|2
2:51.523
15.
33
BODNAR Emma
DVTK
3
6|3
3:10.259
Semi Final, Group 1
16.
74
Petra RUSNAKOVA
STEZ
DNS
NS
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters