Events
Oslo-OSK Open
Belfort-Grand Lion
StarClass-Amsterdam
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA CUP 2 (CD-1) - Benatky n/J., Czech Republic - 18-20 October 2019
 
Final 1500 m MEN
 Race 130, Group 5     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5224 Nikita MOISEYEV  KHV2:58.402 
2.13 Stefan-Teodor FRIGHENCIU  GSD2:58.536
3.260 BOHN Zsombor  FTC2:59.100
4.3190 Vid GAL  CEL3:14.396
4191 Valentino PINTAR SENICA  CELP
 Race 132, Group 4     (2 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1152 Jakub BIELECKI  JUV2:52.189 
2.385 GERA Marton  TKKSE2:52.754
3.4164 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2:53.636
4.261 VEGI Daniel  FTC2:53.720
5.6153 Patryk WERPACHOWSKI  JUV2:57.866
6.721 Matija HORVAT  METEOR3:16.358
5221 Ramil BIELIEVTSOV  KHVP
 Race 134, Group 3     (3 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.692 Aibek NASSEN  KAZ2:22.072 
2.2227 Vladyslav NEMIRO  KHV2:22.172
3.1222 Danylo FEDORENKO  KHV2:25.062
4.3228 Dmytro POKROVSKYI  KHV2:28.609
5.4138 Jakub EKSTOWICZ  GIZ2:38.066
6.5223 Mykyta HLOTOV  KHV2:45.320
7.790 Anton KHVAN  KAZP
 Race 136, Group 2     (4 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.391 Valeriy KLIMENKO  KAZ3:07.850 
2.2225 Bohdan MOSHENSKYI  KHV3:09.152
14 Heinrich LIU  ERCP
 Race 138, Group 1     (5 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.894 Daniel YURCHUK  KAZ2:29.91734 
2.188 Gleb IVCHENKO  KAZ2:30.23121
3.589 Rakhat KASSENULY  KAZ2:31.00713
4.942 Radek FAJKUS  KSB2:31.1948
5.42 Nico ANDERMANN  ERC2:32.8675
6.343 Michal PROKOP  KSB2:33.1263
7.293 Vadim SADOVNIKOV  KAZ2:33.1612
8.6226 Nikita NEMIRO  KHV2:33.8081
9.795 Sanzhar ZHANISSOV  KAZ2:34.044


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Engo
Eraton Race Timers
Web-TV