Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NATIONAL LEAGUE RUSSIA CUP - FINAL - Ufa, Russia - 14-16 February 2020
 
Heats 500 meter Ladies
  8 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, total 20 skaters)
 Race 31, Group 1     (1 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.146 Elena SEREGINA  RUS46.150Q
2.212 Anastasia TARASENKO  RUS47.000Q
3.326 Varvara ANDREYEVA  RUS47.240
4.422 Albina MANYAKINA  RUS47.690
5.515 Aleksandra PANINA  RUS50.500
 Race 32, Group 1     (2 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Vera RASSKAZOVA  RUS45.850Q
2.244 Darya ROZMAHOVA  RUS46.210Q
3.336 Evelina FEDYAKINA  RUS49.460 
4.419 Viktoria ZAKHAROVA  RUS50.610
5.51 Ekaterina STEKLENEVA  RUS50.850
 Race 33, Group 1     (3 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.142 Yulia SHISHKINA  RUS47.880Q
2.217 Tatiana KOBIZEVA  RUS48.100Q
3.33 Anastasia KUSCHU  RUS48.250
4.427 Ekaterina ISKHAKOVA  RUS48.520
5.537 Anna MATVEEVA  RUS48.610
 Race 34, Group 1     (4 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.124 Liudmila KOZULINA  RUS47.160Q
2.25 Kseniia RASSKAZOVA  RUS47.810Q
3.320 Polina ZINDAROVA  RUS48.560 
4.435 Elizaveta TARANTSEVA  RUS49.210
5.533 Liliya MINIZYANOVA  RUS49.710
 Race 35, Group 1     (5 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Svetlana TYULENEVA  RUS46.490Q
2.247 Kseniya SISOYEVA  RUS46.680Q
3.39 Ekaterina SNEGIREVA  RUS46.830
4.410 Viktoria SMIRNOVA  RUS47.040
5.516 Angelina TARASOVA  RUS49.430
 Race 36, Group 1     (6 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.131 Anastasia MIGUNOVA  RUS46.820Q
2.26 Anna MAZALOVA  RUS47.030Q
3.332 Diana MAMAYEVA  RUS49.240 
4.414 Elena LISENKOVA  RUS49.460
 Race 37, Group 1     (7 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.121 Olesya SISOYEVA  RUS47.940Q
2.243 Elizaveta KUZNETSOVA  RUS48.240Q
3.323 Ekaterina RABOTKEVITCH  RUS49.690 
4.438 Karina EFIMOVA  RUS49.870
 Race 38, Group 1     (8 of 8)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.118 Anastasia DANILOVA  RUS46.180Q
2.245 Adelina DOKOLINA  RUS46.810Q
3.37 Olga BOKOVA  RUS47.990
4.439 Alina EVLOEVA  RUS48.140
5.54 Evgeniya KHATCHETUROVA  RUS50.000


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Eraton
Bioracer
Skate-Tec
Impakt Sport
Web-TV
Engo
Kilimanjaro
Sebra Sports