Events
Oostend-EC
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-2 (CD-2) - Nijmegen, Netherlands - 2-4 February 2024
 
Semi Final 1000 meter Men Junior C
 Race 284, B     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2134 Carlo TAGLIABUE  SES1:42.372 
2.430 Paulin CUNISSE  CMSG1:42.565
3.16 Erwan KONIECZKO  ASMB1:42.860
4.5181 Jorn DE JAGER  TRL1:49.257
370 Thomas VAN ZIJP  HVHWDNS
 Race 285, B     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1106 Steven CHEN  OSF1:37.035 
2.247 Marek ALTHÜSER  ETR1:39.456
3.346 Justus BAUER  ETR1:39.970
4.4149 Niels KONINGS  STB1:42.096
5154 Floris FRANSEN  STHDNS
 Race 286, B     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Albie BARLOW  ALD1:41.017 
2.160 HEGED?S Soma  FTC1:41.721
3.5162 Ishan OLDEN  SVU1:42.359
4.4183 Lenny CLAIRVOYANT-VAUTIER  USF1:52.358
5.3100 Thibault ESEVERRI  LGP1:58.197
 Race 287, B     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.362 TOTH Tamas Oliver  FTC1:41.337 
2.169 Mathieu VAN DER HORST  HVHW1:41.419
3.2102 Sidoine CONESA  LUX1:44.303
4.4163 Luuk HUITING  SVU1:44.556
5.527 Tjorven DE VUYST  BSC1:50.613
 Race 288, B     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.552 Marten TAUBERT  EVD1:36.538 
2.1161 Christiano DELGADO  SVU1:40.697
3.2142 Ruud DE GROOTE  STA1:40.717
4.3180 Leon VAN STEINVOORN  TRL1:41.518
5.453 Tilmann CZARNECKI  EVD1:41.651
 Race 289, A     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1133 Filippo PEZZONI  SES1:43.346 
2.482 Stan DE GRAAF  IHCL1:44.321
3.298 KUN Bence Benedek  MTK1:45.309
4.534 Baptiste FAVRE  CST1:47.067
5.383 David LINSE  IHCL1:47.092
 Race 290, A     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4128 Jesper SCHMITZ  SCT1:39.161 
2.159 YU Kevin  FTC1:39.302
3.2129 Jurre NAUTA  SCT1:40.409
4.561 BALAZS Benedek  FTC1:41.930
5.3179 Naud SCHEEPSTRA  TRL1:42.001
 Race 291, A     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4104 Kebba NJIE  NSV1:41.578 
2.1110 Elio CALANCA  RPV1:41.639
3.3105 Lenzo SOLDAT  OAST1:43.026
4.2135 Christian CATTANI  SES1:43.220
5.5141 Alexander ZABRODSKY  SLI1:43.613
 Race 292, A     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.226 Fabio BRACCHI  BOR1:37.178 
2.4189 Lucas MOINDRON  USO1:38.859ADV
3.5198 Leonard TOMIMITSU  CNPV1:39.016
4.325 Andrea BELLOTTI  BOR1:40.051
1140 Moritz KÜHNRICH  SLIP
 Race 293, A     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.267 ARENDAS Mihaly  SZKE1:36.531 
2.140 Joshua SEAH  WFIRC1:36.671
3.439 Stian VAN ETTEN  DKIJV1:39.892
4.5178 Lars DIJCK  TRL1:40.821
5.3190 Nathan MULLER  USO2:01.400


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Impakt Sport
Skate-Tec
Eraton
Sebra Sports
Web-TV
Bioracer
Kilimanjaro
Engo