Events
Bergamo StarClass
Leeuwarden StarClass
Hasselt Speculaascup
Gent-Eastertournement
Amsterdam-GSA
Amsterdam-MIST
Oberstdorf-OSS
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE - Sanok, Poland - 3-4 October 2015
 
Heats 500 meter Junior E Girls
  5 Races (the best skater of each race qualifies for the Semi Final, total 10 skaters)
 Race 1, Group 1     (1 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Kornelia WOZNIAK  ORL1:06.260Q
2.2154 Kinga CHILIMONIUK  UKSSB1:06.630 
3.390 Adrianna CARBONE  MOSIR1:10.910
4.47 Nikola URBANCZYK  AZSO1:14.580
5.5174 Tamara TOKAROVA  SVK1:23.180
6.6133 Agnieszka BOGDANOWICZ  UKSJB1:31.430
 Race 2, Group 1     (2 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.16 Oliwia SZELER  AZSO1:02.120Q
2.2136 Karolina PARCZEWSKA  UKSJB1:02.140 
3.399 Patrycja LORENZ  ORL1:03.820
4.492 Sandra SIENKIEWICZ  MOSIR1:06.230
5.5170 Alzbeta KAZIMIROVA  SVK1:10.780
6.6135 Magdalena ORCIUCH  UKSJB1:14.590
 Race 3, Group 1     (3 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1155 Ewelina MACIEJEWSKA  UKSSB1:02.700Q
2.2172 Radovana LESKOVA  SVK1:06.550 
3.3137 Kamila SAGANEK  UKSJB1:09.180
4.4100 Hanna MAZUR  ORL1:13.140
591 Oliwia KROLICKA  MOSIRDNS
 Race 4, Group 1     (4 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1164 Vanesa TRUSOVA  PRK57.560Q
2.2102 Katarzyna REINDL  ORZEL59.230 
3.3132 Oliwia BOBIER  UKSJB1:06.630
4.4173 Kristina SZILAGYIOVA  SVK1:10.710
5.589 Kamila BANASIEWICZ  MOSIR1:12.520
 Race 5, Group 1     (5 of 5)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.198 Malwina GRUDYSZ  ORL1:03.600Q
2.2171 Katarina KAZIMIROVA  SVK1:03.760 
3.3165 Eva PULLMANOVA  PRE1:16.160
4.4134 Oliwia MATOWICKA  UKSJB1:24.880
5156 Natalia ZIELENKIEWICZ  UKSSBP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Web-TV
Sebra Sports
Bioracer
Skate-Tec
Eraton
Kilimanjaro
Engo
Impakt Sport