Events
StarClass-Hasselt
StarClass-Bergamo
Sheffield-European Masters
StarClass-Luzern
Universiade-Luzern
StarClass-Oberstdorf
Beijing
EYOF-Finland
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ISU WORLDCUP-6 - Dordrecht, Netherlands - 14-16 February 2020
 
Quarterfinals 1500 m Ladies
  7 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semifinals, total 19 skaters)
 Race 22     (1 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.10 Hanne DESMET  BEL2:37.492Q
2.90 Volha TALAYEVA  BLR2:39.561Q
3.36 Anna YAKIMOVA  BUL2:39.967 
4.168 Shreya ARUN  USA2:40.750
5.27 BACSKAI Sara Luca  HUN3:06.355ADV
6.55 Arianna SIGHEL  ITA3:10.315
 Race 23     (2 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.5 KIM Jiyoo  KOR2:22.746Q
2.131 SEO Whimin  KOR2:22.943Q
3.134 Gabriela TOPOLSKA  POL2:26.038
4.87 Gina JACOBS  GER2:30.441
5.12 Rianne DE VRIES  NED2:58.465
167 Anna MATVEEVA  RUSP
 Race 24     (3 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.15 Ekaterina EFREMENKOVA  RUS2:32.318Q
2.77 Danaé BLAIS  CAN2:32.510Q
3.21 Ami HIRAI  JPN2:32.617
4.32 Michaela HRUZOVA  CZE2:34.118
5.162 Madina ZHANBUSINOVA  KAZ2:35.706
6.116 Katarina BURIC  CRO2:39.717
 Race 25     (4 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.43 NOH Ah-Reum  KOR2:31.684Q
2.107 Corinne STODDARD  USA2:32.433Q
3.84 Arianna VALCEPINA  ITA2:32.761 
4.165 Magdalena ZYCH  POL2:36.101
5.94 Olga TIKHONOVA  KAZ3:09.220ADV
19 Tifany HUOT MARCHAND  FRAP
 Race 26     (5 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.23 Courtney SARAULT  CAN2:23.192Q
2.28 Sumire KIKUCHI  JPN2:23.333Q
3.46 Yuki KIKUCHI  JPN2:23.408q
4.13 Véronique PIERRON  FRA2:23.640
5.102 Lisa ECKSTEIN  GER2:26.767
6.159 Isabelle ROBERTS  GBR2:30.360
 Race 27     (6 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1 Suzanne SCHULTING  NED2:24.303Q
2.53 Claudia GAGNON  CAN2:25.262Q
3.49 Ekaterina KONSTANTINOVA  RUS2:25.295q
4.132 Xandra VELZEBOER  NED2:27.670
5.85 Nicole BOTTER GOMEZ  ITA2:30.463
6.24 Maame BINEY  USA2:30.509
7.169 Charlotte HAYWARD  GBR2:43.531
 Race 28     (7 of 7)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.48 HAN Yu Tong  CHN2:22.239Q
2.8 ZANG Yize  CHN2:22.401Q
3.121 SZILICZEI-NEMET Rebeka  HUN2:23.369q
4.30 Petra RUSNAKOVA  SVK2:24.674
5.105 Diana MYKHALCHUK  UKR2:30.494
6.145 Uliana DUBROVA  UKR2:31.660


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Kilimanjaro
Bioracer
Sebra Sports
Skate-Tec
Web-TV
Eraton Race Timers
Engo
Impakt Sport